Закарпатці взяли участь у нагородженні в зоні бойових дій бійців легендарної шахти Бутівка (фото)

Закарпатці взяли участь у нагородженні в зоні бойових дій бійців легендарної шахти Бутівка (фото)

Вщент зруйнована шахта Бутівка є зразком нескореності та непереможності українського духу. За цей символ національної гідності віддали життя бійці ЗСУ та Правого Сектору.

Шахта Бутівка – позиції Збройних сил України, що знаходяться між Авдіївкою та Донецьким аеропортом і по своєму стратегічному значенню є ключом, що відкриває шлях до тимчасово окупованого Донецька та дає можливість здійснювати контроль над територіями які практично входять в межі цього міста. Тому на цьому напрямку постійна напруга і нескінченні обстріли українських позицій зі сторони російських найманців.
Шахта Бутівка є не просто однією точкою, а цілим ланцюгом позицій зі своєю інфраструктурою та комунікаціями, які є переднім краєм фронту, що впирається в межу тимчасово окупованого росіянами Донецька.
Одним з колишніх оборонців шахти Бутівка є учасник бойових дій з Ужгорода Вячеслав Харченко, який обороняв об’єкт в складі 15-го батальйону 128-ї бригади в 2016 році. Повернувшись з війни Вячеслав утворив ветеранську спілку «Українська асоціація інвалідів АТО в Закарпатській області», остання спільно з Закарпатським крайовим товариством «Просвіта» (голова Павло Федака) заснували медаль «За оборону шати Бутівка», якою вже нагороджено понад сотню бійців ЗСУ та Правого Сектору.
На цей раз було вирішено здійснити нагородження безпосередньо у зоні бойових дій, на лінії зіткнення з ворожими військами в районі шахти Бутівка.
Керував експедицією у складі голови «Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області» Вячеслава Харченка, голови крайової «Просвіти» Павла Федаки, військового капелана отця Димитрія Присяжного та Чопського міського голови Валерія Самардака, відряджений у розпорядження однієї з бойових бригад на лінії фронту, слухач генеральського факультету Національного університету оборони учасник бойових дій, підполковник Микола Журавльов.
Метою заходу було підняття морального-психологічного духу українських військовослужбовців, які знаходяться на вістрі оборони Незалежної України та проведення агітаційно-пропагандистських заходів в умовах гібридної агресії зі сторони Російської Федерації.
Важлимим елементом перебування на передовій були проповідь та молебень за Україну та за воїнів-оборонців військового капелана отця Димитрія Присяжного, який привіз воїнам ікону ікону Козацької Покрови, яка нещодавно побувала на найвищій точці України горі Говерла. Символічно, що під час релігійних заходів замовкли ворожі стволи, перестрілка продовжувалася лише в обох сторонах від позицій на шахті, капелан вважає це заслугою чудодійної ікони.
Вячеслав Харченко з Миколою Журавльовим перед строєм вручили нагороди 50 військовослужбовцям, що боронять Шахту Бутівка, в своїй промові ветеран зазначив, що ці незламні солдати стоять в одному ряду кіборгами, що воювали за Донецький аеропорт і запевнив, що ветеранська спільнота України завжди готова прийти на допомогу діючій армії.
Крім нагород для військовослужбовців були приготовані цінні подарунки та грамоти від Чопської міської ради, які вручав безпосередньо міський голова Валерій Самардак.

Воїни ЗСУ заявили, що і надалі бестрашно захищатимуть рідну землю від ворога та підписали державні стяги, які знаходитимуться у знакових місцях Ужгородщини.
Хочеться зазначити, що подібні акції патріотичними організаціями продовжуватимуться і надалі адже війна продовжується і кожний українець має докласти зусиль задля перемоги над ворогом.

Детальний фотозвіт на сторінці “Трибуни” у мережі Фейсбук.

http://

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *