Закарпатський “Спецконтроль” стверджує, що поліція намагалася знищити докази хабарництва працівників Укртрансбезпеки (ВІДЕО)

Сьогодні, 16-го вересня закінчено досудове слідство по справі активістів “Спеціального контролю”, яких було затримано працівниками нацполіції та було розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.189 КК України – вимагання. З цього приводу “Спецконтроль” анонсував на своєму сайті розслідування про те, що їх представників було підставлено, а відеодокази хабарництва представниками Укртрасінспекції були знищені в ході слідства.

Нами неодноразово було наголошено, що журналісти видання «Спеціальний контроль» проводили журналістське розслідування масового хабарництва співробітників «Укртрансбезпеки» під керівництвом одіозного Слободянюка С.М.

     Ще на початку липня до нас звернулися водії-іноземці великовантажних автомобілів, вони скаржилися на постійні побори з боку співробітників «Укртрансбезпеки». Чиновники постійно чіплялися до водіїв іноземних «фур» з перевірками документів на вантаж, шукали невідповідність даних тахографа режиму роботи водія. Найбільше погрожували перевіркою на ваговому комплексі встановленому неподалік від санаторію «Карпати». Сума штрафів могла сягати декількох сотень євро, але майже кожного разу перед виписування штрафу «безпекарі» пропонували водію-іноземцю «домовитися» за меншу суму готівкою, як правило, половину від суми штрафу. Іноземці покірно платили, бажання, та й змоги звертатися в правоохоронні органи Закарпаття у них не було. Іноземці мріяли чим скоріше покинути територію України, де всім керують наскрізь корумповані чиновники та правоохоронці. Але бажання наживи підлеглих Слободянюка сягнуло неймовірних висот, шанс проїхати дорогами Закарпаття без сплати «добровільного внеску» біля санаторія «Карпати» були мізерні.

     Терпіння іноземців увірвалося, і водій який назвався Іштван зв’язався з нами та розповів про масові побори з боку співробітників «Укртрансбезпеки» на дорогах Закарпаття.

При візуальному спостереженні факти отримання матеріальних цінностей підтвердилися, отримання незаконної матеріальної вигоди було зафіксовано на відео.

При особистій розмові співробітники «Укртрансбезпеки» заперечили отримання неправомірної вигоди. В подальшому на контакт вийшов Начальник «Укртрансбезпеки» в Закарпатській обл. Слободянюк С.М., він одразу запропонував свою дружбу та допомогу. Слободянюк наголошував, що знає про неправомірні дії своїх підлеглих, але виправдовував їх відсутністю фінансування та низькими зарплатами. Стало очевидно, що одіозний керівник піде на будь-які кроки щоб завадити викриттю фактів хабарництва серед своїх підлеглих. Існував навіть ризик погроз фізичного впливу. Для проведення подальшого журналістського розслідування, журналісти погоджувалися на будь-які пропозиції Слободянюка. Постало питання – як далеко готовий зайти керівник такої структури для прикривання своїх підлеглих? Які дії він вчинить, щоб залишитися в теплому кріслі такої багатоперспективної структури?

Разом з «кришуючим» його ГУНП Закарпаття була проведена ціла спецоперація по затриманню наших журналістів, хлопців затримали тоді, коли Слободянюк намагався силоміць передати їм кошти.

При затриманні були вилучені всі носії з відео матеріалами по хабарництву підлеглих Слободянюка. І дивним чином вони зникли, немає їх ні в протоколах обшуку, ні в матеріалах досудового слідства. Також випадково зник відеозапис вилучення цих носіїв.

Слідче управління ГУНП направило запит до «Укртрансбезпеки» з проханням провести перевірку щодо хабарництва їх співробітників. Відповідь була шокуючою – керівництво «Укртрансбезпеки» не бачить підстав для проведення перевірки.

Ось так, замість того щоб боротися з хабарниками, поліція їх «кришує» і по замовленню бореться з тими, хто заважає набивати свої кишені неправомірно отриманими коштами, – зазначається на сайті “Спеціального контролю”

Чекаємо на публікацію повної версії рослідування.

snymok-ekrana-ot-2016-09-16-174534

slobodyanyuk

ukrtransbezpeka

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *