Закарпатський режисер презентує фільм про пригоди українського політв’язня, який вирвався з кремлівської тюрми (відео)

Закарпатський режисер презентує фільм про пригоди українського політв’язня, який вирвався з кремлівської тюрми (відео)

19 березня в Львові в Центрі Шептицького відбувся допрем’єрний показ фільму закарпатського режисера В’ячеслава Бігуна«Сильні духом». Це кіно-сповідь Юрія Яценка – першого українського політв’язня, який вирвався з кремлівської тюрми після початку нової європейської війни.

Показ відвідали різні покоління українців. Навідався і на показ кримський гість – нещодавно звільнений з російської в’язниці Ахтем Чийгоз, адвокат Микола Полозов. Серед присутніх були і голова ЛОДА Олег Синютка, правозахисник Мирослав Маринович, учасники бойових дій, громадські активісти, кінокритики, журналісти, духівники, школярі.

Фільм «Сильні духом» показує, як українець їде до Росії, його таємно затримують і піддають системним тортурам. Щоб повідомити світу про себе, він вдається до відчайдушного, але продуманого кроку. Попереду – нелюдське випробування сили волі та віри…

Фільм тепло прийняли глядачі, які після перегляду влаштували овацію. Відбулося обговорення фільму та теми українських політв’язнів, яку модерував журналіст Антін Борковський. Мирослав Маринович назвав «Сильні духом» «талановитим фільмом», відзначивши, що надія є, що Крим повернеться до України, бо «страшна сила, вона падає під тягарем своїх гріхів, бо люди не витримують того тягаря злочинів». Високо оцінив режисерське рішення фільму кінокритик і директор Центру Шептицького Олег Яськів.

Творці фільму планують доопрацювати й презентувати її на відкритому прем’єрному показі. Наразі з фільмом можна ознайомитися за посиланням (https://bit.ly/2hy8QEy).

Нагадаємо, що 9 березня за участі героя фільму успішно пройшов допрем’єрний першопоказ цього фільму в Тячеві, рідному місті режисера. Водночас було показано також історико-біографічну стрічку «Незабуте. Мирослава» та «Шевченко живе. Зізнання Лесі» (https://youtu.be/Jtz5f4sdNac) . Загалом з 2014 року фільми В’ячеслава Бігуна здобули більше 30 кінофестивальних відзнак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.