Letyshops

Закарпатські хортингисти завоювали медалі у Донецьку

Закарпатські хортингисти завоювали медалі у Донецьку

Мабуть, не кожному пересічному українцю відомо про такий вид спорту як хортинг. Проте, саме це бойове мистецтво тепер користується в Україні неабиякою популярністю. Про особливості достатньо нового та не дуже відомого для українців виду спорту нам розповів один із засновників хортинг-клубу в Ужгороді Михайло Куцкір.

Пане Михайле, розкажіть, будь ласка, що таке хортинг, в чому полягає його унікальність, як бойового мистецтва?

Хортинг, як вид спорту з’явився в Україні, а зокрема на Закарпатті зовсім недавно, у 2009 році.  Хоча, сама ідея виникнення хортингу, як комплексної системи самовдосконалення особистості, заснованої на фізичному, морально-етичному та духовному вихованні, пов’язана з відродженням давніх народних традицій, що передавалися з покоління в покоління. Ще за часів козацтва завжди проводилися турніри між найсильнішими воїнами, представниками козацьких куренів. Такі заходи проводили для того, аби помирити посварених козаків чи для того щоб обрати керівника куреня. У козацький хорт (відкрите коло з козаків), виходили учасники двобоїв без зброї, знімаючи її заздалегідь і віддаючи товаришам по куреню. Якщо у хорті козак виходив на змагальний двобій захищати честь куреня, то за нього вболівала вся сотня. У таких поєдинках дозволялося обмотувати руки ганчір’ям, але наглядовий (так звали вікового козака, який дивився за поєдинком всередині кола) стежив за тим, щоб у ганчірку не замотували каміння, у штанах не було прихованої зброї, і учасники двобою були тверезі, що у противному випадку каралося відстороненням права голоса на козацьких нарадах. Саме через таку давню історію цього бойового мистецтва ми й вирішили його відновити, щоб не не запозичувати вид боротьби від інших народів, ми створили щось своє, українське та, звісно, неповторне.

Як розвивається хортинг на Закарпатті?

Хортинг зараз в усій країні користується неабиякою популярністю, і Закарпаття теж не є винятком. У кожній області, та, майже, в кожному місті створені, так звані, осередки хортингу, або хортинг-клуби. В Закарпатті таких осередків зараз 11. Я, наприклад, треную спортсменів в ужгородському хортинг-клубі. Також регулярно на всеукраїнському рівні проходять різні турніри, змагання.

А ви , або ваші учні берете участь у турнірах?

Я вже у змаганнях участі не приймаю, тільки на так званих показових виступах демонструю свої вміння. А от мої учні є постійними учасниками Всеукраїнських турнірів та змагань. От, до прикладу, місяць тому ми повернулася з чемпіонату, який відбувався у Донецьку, і отримали там 1 золоту медаль та 3 срібні.

А як можна потрапити до вас у клуб? Хто може стати вашим «учнем»?

Спочатку ми створювали клуб з метою залучити до праці всіх, так би мовити. «важких» дітей з вулиці. І нам це певною мірою вдалося. Ми тренуємо дітей безкоштовно, тому кожен охочий хлопець, який бажає навчатися може прийти до нас на заняття. Хортинг унікальний ще й тим, що займатись ним можна починаючи від 6 років, та й до глибокої старості, як-то кажуть. Тож я б дуже хотів, щоб якомога більше охочих людей долучилося до активних занять хортингом. Це дуже корисно та цікаво.

Ольга Беца

хортинг3 хортинг хортинг2

“Час Закарпаття”

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *