За “гнаних” закарпатських адвокатів заступилися їх білоруські колеги

Герасько
Лариса Герасько

Білоруські екс-адвокати виступили проти утиску українських юристів, які не визнають нинішній склад органів самоврядування адвокатів.

Відповідну заяву, спрямовану до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України, опубліковано на сайті “Білоруський партизан” і підписано десятьма колишніми адвокатами.

“Нам, колишнім білоруським адвокатам, у тому числі тим, хто був позбавлений права на професію за сумлінне виконання своїх професійних обов’язків, з інформації, поширеної в заяві Української Гельсінської Спілки з прав людини, стало відомо про випадки припинення та зупинення адвокатської практики щодо низки українських адвокатів, а також про розгляд великої кількості дисциплінарних справ”, – сказано в документі.

“Серед фігурантів заяви вказані такі адвокати, як Володимир Висоцький, Роман Мартиновський, Микола Сірий, Ольга Машкаринець, Надія Баранська, Лариса Герасько та інші (загальна кількість понад 20 осіб). Також є інформація про загрозу кримінального переслідування українських адвокатів, які не визнають нинішній склад органів самоврядування адвокатів”, – йдеться в повідомленні.

“Наскільки нам відомо, підставою для покарання адвокатів стала, зокрема, їх оцінка деяких аспектів нового Кримінально-процесуального кодексу, оприлюднення особистої позиції щодо правомірності рішень одного з з’їздів адвокатів”, – наголошується заяві.

“Подібні випадки, а також повідомлення про розкол в українській адвокатурі, які надходять, свідчать, на наш погляд, про прийдешню глибоку кризу інституту адвокатури в Україні”, – зазначили білоруські правозахисники.

“Враховуючи наявний у нас сумний досвід, попереджаємо вас: схожі події відбулися в Білорусі в 2011 році, що призвело до фактичної ліквідації незалежності адвокатури в нашій країні”, – наголошується в заяві.

“Нескінченні перевірки адвокатів Міністерством юстиції, залучення до переслідування адвокатів органів адвокатського самоврядування, постійні претензії у зв’язку з критичними виступами адвокатів у пресі, масові переатестації адвокатів призвели до позбавлення адвокатських ліцензій у одних і до вимушеного відходу з адвокатури інших адвокатів”, – сказано в документі.

“Підсумком байдужості більшості адвокатів до свого становища і активного втручання держави в діяльність незалежного інституту стало прийняття нового Закону Республіки Білорусь “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, – нагадали колишні адвокати.

“У підсумку білоруські адвокати стали масово відмовлятися від ведення політично мотивованих процесів, в їхніх рядах оселився страх, у засобах масової інформації зникли інтерв’ю адвокатів і їхні критичні статті”, – розповіли вони.

“Білоруський адвокат з самодостатньої процесуальної фігури перетворився на безликий процесуальний додаток судової системи”, – зазначили в заяві.

“Ми закликаємо вас зробити висновки з білоруських уроків, припинити тиск на своїх колег-адвокатів, пам’ятати про самостійність і максимальну незалежність адвокатури від усіх гілок влади, про основну роль адвокатського самоврядування – захищати і підтримувати адвокатів, зміцнювати і об’єднувати адвокатське співтовариство, ефективно вирішувати конфлікти, що виникають, використовувати існуючі правові засоби для зміцнення адвокатури України”, – підкреслено в документі.

Українська правда

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *