З наступленням спеки закарпатці почали масово тонути

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУпродовж 16-17 червня трагічні звістки про утоплення людей на водоймах надійшли з Виноградівщини та Мукачівщини.

 16 червня о 17:26 в оперативно-рятувальну службу Виноградівського району повідомили про можливе утоплення невідомої особи в штучній водоймі неподалік села Пушкіново. О 21:00 водолази Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області підняли зі штучної водойми тіло потопельника. Ним виявився 35-річний мешканець села Перехрестя цьогож району. Причина смерті людини встановлюється.

Цього ж дня о 20:22 рятувальники отримали інформацію, що на Тисі в районі села Теково Виноградівського району можливо втопився 23-річний виноградівець. На місці події працювали професійні водолази. На жаль, пошукові роботи бажаних результатів не дали. Сьогодні, 17 червня, водолази продовжують обстеження річки.

 А о 23:35 чергова тривожна звістка надійшла з села Чорний Потік. Сільський голова повідомив про можливе утоплення на штучній водоймі місцевого 19-річного хлопця.

На місці виклику працює водолазне відділення АРЗ СП У ДСНС України у Закарпатській області.

Сьогодні, 17 червня, пошукові роботи водолази-рятувальники проводять також і на каналі в селі Боркасово Мукачівського району. За інформацією мешканця села Страбичово, його 14-літній син у неділю (в період з 17:00 до 19:00) разом з друзями пішов відпочивати на водойму й додому не повернувся. На березі родичами були знайдені його особисті речі.

 Як розповів керівник закарпатських рятувальників Мирослав Щербей, з початку року в Закарпатській області вже потонуло 9 людей. За аналогічний період минулого року було зафіксовано 13 трагічних випадків. Усього у 2012 році на водних об’єктах області загинуло 37 громадян.

 В Управлінні ДСНС України у Закарпатській області звертають увагу громадян на дотримання елементарних правил безпеки.

Варто пам’ятати, що першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу іншим, які потрапили у біду. Проте навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим, знати і суворо дотримуватись простих, але обов’язкових правил поведінки на воді.

Приміром, ніколи не можна пірнати в незнайомому місці. Спочатку слід обстежити водойму й переконатися, що під водою немає каміння, залізяк, гострих кілків або ж мілин.

Слід уникати води зі швидкою течією та ніколи не плавати наодинці, особливо якщо немає впевненості у своїх силах.

Не варто купатися в нетверезому стані.

Також забороняється організовувати у воді ігри, пов’язані із пірнанням та захватом тих, хто купається; забруднювати й засмічувати водойми на території пляжів; подавати обманні сигнали тривоги заради жарту; залишати без нагляду малолітніх дітей; використовувати для плавання автомобільні камери, надувні матраци, лежаки, дошки тощо; приводити із собою собак та інших тварин.

Не варто випробовувати долю, купаючись у затоплених кар`єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, які не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не зареєстровані місцевою владою як місця масового відпочинку громадян біля води.

І головне, пам’ятайте, що зневажливе ставлення до правил безпеки на воді може призвести до непоправного лиха, бо вода помилок не прощає.

У ДСНС України у Закарпатській області

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *