З нагоди 74-річниці проголошення Карпатської України націоналісти провели історичну лекцію в школах міста Ужгорода

карпатська січ3

Організаторами виступив спортивно-патріотичний рух “Карпатська Січ”, лектор – аспірант кафедри “Історія України” Славік Юрій Володимирович

Уроки відбулися в багатопрофільному ліцеї “Лідер” 1-3 ступенів ЗОШ №20 та в ЗОШ №5 з поглибленим вивченням французської та англійської мов.

Тема лекції: “ Карпатська Україна ”. Звичайно за 45 хвилин неможна було розказати школярам всю історію та донести до них про героїчний чин карпатських січовиків, які потрапивши у безвихідне становище відмовились капітулювати і до останнього захищали наше Закарпаття від мадярського окупаційного чобота.

Але все ж таки лектор зміг за один урок розказати про Закарпаття від завершення першої світової війни до березневих подій 1939р.. Було також показано на карті кордони Закарпаття, які час від часу змінювалися, проілюстровані фотографії тих часів, розказано про головних політичних персон, про головнокомандуючих Карпатської Січі. Розказано про героїчні битви січовиків з угорськими окупантами, про прийняті історичної ваги документи (закони) 15 березня на засіданні сейму Карпатської України. Наголошено про розбудову державних структур та забезпечення нормальної життєдіяльності краю за уряду автономної Карпатської України.

Юрій Славік наголосив : “Карпатська Україна була першою, яка вчинила збройний опір угорсько-фашистській агресії, відкинувши домагання нацистської Німеччини капітулювати. Вона стала однією з перших жертв агресорів у переддень Другої світової війни. Вона допомогла закарпатцям остаточно усвідомити себе частиною єдиної української нації . Карпатська Україна є прикладом героїзму Української Нації. ”

Лекція проходила відкритою, тобто відбувався діалог лектора з учнями, де запитання задавали, як школярі так і Юрій, відповіді знаходили всі разом. Вкінці уроків деякі учні підходили та питали чи можна десь книги придбати та знайти будь яку інформацію, щоб краще вивчити історію рідного краю. Загалом всім було цікаво.

Сподіваємось, що з часом суспільство зміниться, а міністерство освіти почне звертати увагу на розвиток патріотизму вже із шкіл, щоб наша молодь знала правду та історію держави та пишалася своїми предками. Хочеться додати і те, що дані уроки були організовані тому, що в програмі Історії України про Карпатську Україну майже немає ніякої інформації, а також, щоб школярі володіли інформацією та знали історію рідного Закарпаття.

15 березня о 15.00 в будинку Просвіти, пл. Гр.-Донського 3, відбудеться Урочиста академія з нагоди 74-ї річниці проголошення Карпатської України на яку були запрошені учні вище наведених закладів та запрошуємо всіх бажаючих долучитися до вшанування пам’яті Героїв Карпатської України.

Прес-служба спортивно-патріотичного руху “Карпатська Січ”

карпатська січ2 Карпатська Січ

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *