Янукович у присязі держслужбовця неграмотно написав власне прізвище

Президент Віктор Янукович у 1996 році в присязі державного службовця написав власне прізвище з помилкою.

Про це пише в своєму блозі на “Українській правді” журналіст Сергій Лещенко.

Журналіст публікує присягу Януковича як державного службовця, складену ним 12 серпня 1996 року, коли його призначили заступником губернатора Донецької області.

присягаприсяга2

Як видно з документу, замість “Янукович” у ній написано “Януковіч”.

“За великим рахунком, присяга державного службовця чинного президента може вважатися… недійсною. Тобто Янукович по факту не склав присягу, не вступив належним чином на державну службу – і незаконно обіймав усі посади, починаючи з 1996 року аж до обрання президента, коли він склав нову присягу – президентську”, – пише Лещенко.

Якщо це була свідома дія, то це може розглядатися як службове підроблення за статтею 366 Кримінального кодексу (“Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів) .

Як зазначає журналіст, стаття 30 закону “Про державну службу” передбачає як одну з підстав для припинення державної служби відмову від складення або порушення присяги.

За законом “Про держслужбу”, складення присяги є необхідною умовою набуття юридичного статусу державного службовця. Без складення присяги особа не може вважатися такою, що вступила на посаду державного службовця.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *