Categories Новини

Вимушена «втеча» з терен України

Українська еміграція змінює своє обличчя. Експерти говорять про п’яту хвилю еміграції – дитячу, коли заробітчани активно забирають своїх дітей за кордон. Ця хвиля може нести для України навіть більше загроз, аніж попередні.

Українські мігранти дедалі частіше забирають своїх дітей з території України, мотивуючи це низьким рівнем розвитку економіки в України, наявністю масштабних екологічних проблем, на які влада рідко звертає увагу, відсутністю перспектив у кар’єрному рості, соціальною незахищеністю українців та ще низкою невирішених проблем, які нависли над нашою державою, наче дамоклів меч.

А й справді, умови, які створює наша держава для свого народу, є непридатними для повноцінного життя, про що «кричить» наша заробітна плата, через яку пересічний українець, не маючи додаткових доходів, змушений в усьому обмежувати себе. Таким чином, більшість молодих людей, які не змогли реалізувати себе на Батьківщині, мігрували до таких країн як Італія, Чехія, Польща, Греція, Іспанія, Португалія.

Така ж сумна картина вимальовується й після закінчення вищих навчальних закладів. Випускники навіть найпрестижніших навчальних закладів стикаються із проблемою: «Без досвіду не беремо». А де ж взяти цей досвід? З цього виникає і ще одна проблема – працевлаштування не за фахом. В нашій державі є безліч людей, які були змушені знехтувати своїм дипломом і працювати там, де є можливість, а не там, де хотілося б. На сьогоднішній день диплом вже не забезпечує фінансової незалежності, престижної і високооплачуваної роботи, кар’єрного росту, а говорить про товщину гаманця ваших батьків.

Роблячи вибір між варіантами забрати чи залишити дитину в Україні батьки майже завжди вирішують – забирати. Водночас, хвиля еміграції, яка буде викликана в такий спосіб, може стати згубною для України, адже люди виїздять вже сім’ями, що означає відсутність стимулу для повернення.

Зі свого боку, психологи б’ють на сполох, адже у дітей, які залишаються надовго без одного чи обох батьків, не формується модель їх майбутніх сімей, і ця проблема невдовзі гостро стоятиме перед українським суспільством.

За різними підрахунками на заробітки з України виїхали від 4,5 до 7 мільйонів осіб. 70 відсотків з них перебувають за кордоном нелегально. Кожна заробітчанська сім’я у західноукраїнських селах залишила в середньому 2-3 дітей.

Складається враження, ніби державі байдуже, що кваліфіковані кадри все частіше «тікають» за кордон. А країни, до яких мігрують українці, користуються цим, адже наша держава перетворилась на донора дешевої та інтелектуальної робочої сили.

Наталія Гончарова,

студентка Сумського державного університету

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *