Doc.ua запис до лікаря

Вимушена «втеча» з терен України

Вимушена «втеча» з терен України

Українська еміграція змінює своє обличчя. Експерти говорять про п’яту хвилю еміграції – дитячу, коли заробітчани активно забирають своїх дітей за кордон. Ця хвиля може нести для України навіть більше загроз, аніж попередні.

Українські мігранти дедалі частіше забирають своїх дітей з території України, мотивуючи це низьким рівнем розвитку економіки в України, наявністю масштабних екологічних проблем, на які влада рідко звертає увагу, відсутністю перспектив у кар’єрному рості, соціальною незахищеністю українців та ще низкою невирішених проблем, які нависли над нашою державою, наче дамоклів меч.

А й справді, умови, які створює наша держава для свого народу, є непридатними для повноцінного життя, про що «кричить» наша заробітна плата, через яку пересічний українець, не маючи додаткових доходів, змушений в усьому обмежувати себе. Таким чином, більшість молодих людей, які не змогли реалізувати себе на Батьківщині, мігрували до таких країн як Італія, Чехія, Польща, Греція, Іспанія, Португалія.

Така ж сумна картина вимальовується й після закінчення вищих навчальних закладів. Випускники навіть найпрестижніших навчальних закладів стикаються із проблемою: «Без досвіду не беремо». А де ж взяти цей досвід? З цього виникає і ще одна проблема – працевлаштування не за фахом. В нашій державі є безліч людей, які були змушені знехтувати своїм дипломом і працювати там, де є можливість, а не там, де хотілося б. На сьогоднішній день диплом вже не забезпечує фінансової незалежності, престижної і високооплачуваної роботи, кар’єрного росту, а говорить про товщину гаманця ваших батьків.

Роблячи вибір між варіантами забрати чи залишити дитину в Україні батьки майже завжди вирішують – забирати. Водночас, хвиля еміграції, яка буде викликана в такий спосіб, може стати згубною для України, адже люди виїздять вже сім’ями, що означає відсутність стимулу для повернення.

Зі свого боку, психологи б’ють на сполох, адже у дітей, які залишаються надовго без одного чи обох батьків, не формується модель їх майбутніх сімей, і ця проблема невдовзі гостро стоятиме перед українським суспільством.

За різними підрахунками на заробітки з України виїхали від 4,5 до 7 мільйонів осіб. 70 відсотків з них перебувають за кордоном нелегально. Кожна заробітчанська сім’я у західноукраїнських селах залишила в середньому 2-3 дітей.

Складається враження, ніби державі байдуже, що кваліфіковані кадри все частіше «тікають» за кордон. А країни, до яких мігрують українці, користуються цим, адже наша держава перетворилась на донора дешевої та інтелектуальної робочої сили.

Наталія Гончарова,

студентка Сумського державного університету

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *