Воловецький суд в справі про виселення вчительки із 3-ма дітьми переніс розгляд справи

суд26.09.2016 р. у Воловецькому районному суді Закарпатської області під головуванням судді Вотьканич В.А. мало відбутися чергове судове засідання в справі щодо позбавлення права користування житлом та зняття з реєстраційного обліку Людмили Маврер, яка проживає на законних підставах разом із трьома малолітніми дітьми в будинку в с.Лази Воловецького району.
Однак, суд переніс розгляд справи, оскільки представник Позивача Михайла Маврер вніс клопотання про відкладення засідання у зв’язку із різким загостренням стану здоров’я Михайла безпосередньо в день засідання. Представники місцевої вчительки Людмили Маврер, Мяр’яна Чундак та Лариса Холмогорова, заперечили проти перенесення справи, оскільки в суді був присутній представник Позивача, що дає юридичну можливість розглянути справу. Окрім того вони зауважили, що суду потрібно ж дотримуватись розумних термінів розгляду, які вже так порушені і той факт, що Позивач вже надав суду пояснення в попередньому засіданні, відтак його присутність фактично не потрібна для розгляду справи.
Оскільки, суду не надано було жодних доказів про перебування на лікуванні Позивача, суд необгрунтовано фактично вирішив оголосити перерву до 10:00 27.09.2016 р. Водночас, зазначив, що якщо не буде надано документів, суд може оцінити такі дії як введення його в оману і закрити справу, повернувши заяву Позивачу, оскільки така явка буде вважатись необгрунтованою вже повторно. Якщо ж нададуть документи, то скоріш за все суд визначить іншу дату судового засідання із врахуванням терміну потрібного на лікування.
Вперше, в сьогоднішнє судове засідання, в інтересах дітей вступив представник Воловецького відділу прокуратури Мукачівської місцевої прокуратури, який на завтрашньому засіданні, у разі його проведення, також має висловити державницьку позицію чи порушуватиме задоволення такого позову права дітей.
Слід зазначити, що до суду надійшов висновок служби у справах дітей Воловецької РДА, в якому вже зазначається про те, що задоволення судом даного позову порушуватиме права та інтереси дітей, які проживають разом з матір’ю, оскільки це є єдиним житлом в них.
Слід нагадати, що у своєму виступу в одному із попередніх засідань, керівник органу опіки та піклування Шуста М.Д., заявляла усно зовсім протилежне, про що наявний технічний звукозапис судового засідання. Відтак, щодо даного факту місцевою прокуратурою наразі проводиться службова перевірка по факту службової недбалості даного керівника.
Така зміна позиції очевидно спричинена скаргою пані Людмили до Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України та Голови Воловецької РДА, і звісно ж висвітленням даної справи в ЗМІ.
Слід зазначити, що сьогодні цей же суддя прийняв очевидно незаконне рішення в справі щодо аліментів, який чоловік Людмили не сплачує справно. Оскільки він звільнився з офіційного місяця роботи, то Людмила подала позов про зміну розміру аліментів та їх стягнення у твердій грошовій сумі, оскільки вираховувати із зарплати, якої вже не має, фізично не можливо. Однак, суд ігноруючи прямі приписи закону відмовив в позові мамі трьох дітей, залишивши їх фактично без аліментів.
Передісторія даного конфлікту.
Людмила місцева вчителька, позитивно характеризується як в школі, так і в селі.
Її чоловік постійно на заробітках, який не бажаючи конфліктувати із батьками фактично самоусунувся від процесу виховання дітей, наймолодшому з яких 6 років.
Людмила проживає вже 15 років з дня одруження в одному із будинків, які належать батькам чоловіка, які не злюбивши її, намагаються всіма методами розлучити їх сім’ю та виселити з єдиного житла, шляхом постійних сварок та навіть застосування сили.
В останній час ці батьки навіть почали вдаватися і до очевидно протиправних дій. А саме, поки їх син на заробітках, вони неодноразово подавали позов про розірвання шлюбу від його імені, підробивши його підпис, а коли той дізнавався про це, відразу повертався і забирав заяву із суду. Про що свідчать і наявні в Людмили довідки з місця роботи чоловіка, згідно яких в дні подачі заяв до канцелярії Воловецького райсуду його фізично не могло бути там, оскільки він був в цей час офіційно на роботі за межами області.
Наразі свекр із сверкрухою вирішили вже піти далі, подавши вже позов про виселення нелюбимої невістки з єдиного житла, намагаючись при цьому зробити своїх же трьох онуків фактично безхатьками.
 Віталій Грегор, громадський правозахисник,
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *