Влада Мукачева пропіарилася на землі для атовців за рахунок власності Міноборони (документ)

Влада Мукачева пропіарилася на землі для атовців за рахунок власності Міноборони (документ)

За інформацією Закарпатського геодезцентру виділені учасникам АТО у лютому поточного року земельні ділянки є власністю Міністерства оборони.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, на сесії Мукачівської міськради 9 лютого 2017 року депутати виділи 418 земельних ділянок учасникам АТО. Кожен із захисників отримав наділи по шість сотин. Дане рішення депутати підтримали одноголосно. Повідомляє “Голос Карпат”.

Втім, як виявилось, з оформленням земель виникли певні складнощі. Ситуацію, що склалася Голосу Карпат прокоментував депутат Мукачівської міськради, член постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та земельних відносин Юрій Кравчук.

“Усі добре пам’ятають, що Мукачівська міська рада виділила біля 400 земельних ділянок у кінці вулиці Івана Франка учасникам АТО. Звичайно, депутати одноголосно підтримали доцільність надання цих ділянок нашим героям. Місяць тому до мене підійшов один з учасників АТО, якому теж дали дозвіл на виготовлення документів на земельну ділянку в районі вулиці Франка. Поскаржився, що документи здав давно, а ніякої відповіді немає. Ми з ним обійшли кілька кабінетів, нас направили у ДП “Закарпатський геодезичний центр”. Там нам повідомили, що вони не можуть надати дозвіл на узаконення даної ділянки, бо… це землі Міністерства оборони! Щоб переконатись у цій інформації, я зробив кілька інформаційних запитів, і мені підтвердили, що ці ділянки знаходяться на землях оборони, належать до Мукачівського військового полігону.

Мене обурив той факт, що депутатів фактично ввели в оману: ми не знали, що ці землі не відносяться до території Мукачівської міської ради. Відповідальність за це несуть чиновники, які готували нам документи. Виникає ще ряд інших питань: на якій підставі було замовлено детальний план території, присвоєні назви вулиць, ймовірно і витрачені кошти з міського бюджету на розроблення документації? Безперечно, ми зробимо усе можливе, щоб наші герої отримали земельні ділянки – звернемося до Міністерства оборони з проханням передати цю землю місту, будемо спілкуватися з громадами сусідніх сіл про розширення меж міста. Я пропонував реалізувати досвід інших міст у цьому напрямку – грошову компенсацію замість земельних ділянок.

На жаль, пропозиція не була підтримана, хоча логіка тут є – небагато учасників АТО мають можливість будуватися. А маючи позачергове право на отримання ділянок, вони можуть використати його, отримавши кошти. Тоді ми зможемо забезпечити землею тих, хто справді її потребує. Зараз у черзі на отримання ділянок біля тисячі учасників АТО, і їх кількість зростає, бо хлопці повертаються з АТО, і війна ще не скінчилася. Окрім того, у міськвиконкомі зареєстровано більше 1700 заяв від мешканців міста, які теж мають право на отримання безоплатної земельної ділянки. У таких умовах я дуже сумніваюся, що люди дочекаються своїх земель, принаймні, за нашої каденції”, – розповів Юрій Кравчук.

Comments:

1 Comment

  1. ДепутатуКравчуку @ дали відповідь у двох листах. Про листи мож казати таке:
    -перший лист із одного речення у якому 77 слів’;
    -друга відповідь майже складена із використанням умов першої, але записано суб’єктом права власності полігон, а такого згідно українського права ніяк неможе бути ??? .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *