Віктор Балога — опозиція або еміграція.

Віктор Балога — опозиція або еміграція.

В світлі останніх подій, коли ВАСУ прийняв сумнівне рішення про позбавлення депутатського мандату Павла Балоги, у його брата Віктора появився добрий шанс легітимізувати відносини з парламентською опозицією.

Як відомо на парламенських виборах 2012 р. Віктор Балога, працюючи на посаді Міністра МНС, відзначався риторикою, яка містила ознаки критики діючої влади. Він закликав закарпатців віддати свої голоси за одну з трьох партій: “Батьківщину”, “УДАР” чи “Свободу”. Але лідери цих політичних сил однозначно відмежовувалися від меседжів одіозного політика, вважаючи, що він такими заявами надає їм “ведмежу послугу”.

Ситуація змінилася після підрахунку голосів на ВО №71 де Павло Балога з мінімальним відривом переміг висуванця Партії Регіонів Степана Деркача. Почалася судова тяганина, яка мала на меті віддати перемогу Степану Деркачу. Очевидно, що у Віктора Івановича відбулися зустрічі з керівництвом ПР в ході яких було домовлено про входження його брата Павла до фракції регіоналів, а також про синхронне голосування братів Балог та Василя Петьовки з провладними силами. Фактично відбулася здача Степана Деркача в обмін на три мандати.

Але Віктор Балога, з притаманною йому безпосередністю, дуже швидко забув про існуючі домовленості і знову почав критикувати владу, а молодшому брату Павлу порадив написати заяву про вихід з фракції Партії Регіонів. Чи чекав він на таку миттєву і жорстку реакцію зі сторони донецьких пацанів, які не звикли, щоб їх розводили “мов котят”? Можливо, що і чекав, а якщо ні, то використав її максимально на свою користь. Балога дуже швидко подолав прірву недовіри, яка існувала між ним і лідерами опозиції, у тих просто не виявилося шансів не підтримувати його. І опозиційні партії в один голос заявили про політичні мотиви рішення ВАСУ.

До якої політсили примкне ВікторБалога? Зрозуміло, що до найрейтинговішої “Батьківщини”. На даний момент він уже є закулісним керівником цієї партії на Закарпатті. Так на виборах до Закарпатської обласної ради, що відбудуться 3 березня 2013 р. місцева “Батьківщина” висунула кандидатами у депутати двох представників ЄЦу: по Мукачівському ВО №5 балотуватиметься депутат міськради від ЄЦ Іван Кукушкін, а по Ужгородському ВО №51 керівник одного з місцевих осередків ЄЦ Іван Бібен.

Очевидно, що ці висуванці від “Батьківщини” гратимуть суто технічну роль у виборчому розкладі Балоги. Вони забезпечуватимуть тили інших, офіційних кандидатів від ЄЦ, в тому числі і Андрія Балоги, сина колишнього Міністра МНС.

Чи вийде в черговий раз “сухим із води” Віктор Балога покаже час, але очевидно, що “точку неповернення” у його відносинах з Партією Регіонів уже пройдено і варіантів для нього залишилося лише два: опозиція або еміграція.

Павло Федака


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.