Відомий український поет Олег Короташ відвідав Ужгород

У вівторок,  5 березня, о 15.00 в Ужгородському прес-клубі з журналістами зустріdся відомий український поет

письмен

       Олег Короташ, родом з Івано-Франківська, зараз мешкає у Львові.

Під час прес-конференції автор презентував свою книгу та розказав про підсумки зустрічі з ужгородськими студентами. «Поет без імперії», – книжка поезій, з якою автор подорожує країною. Вже проведено понад  30 презентацій в рамках всеукраїнського туру.  «Книжка побачила світ у квітні минулого року , у Льовові. Писалася збірка упродовж двох років, сюди увійшло 50 віршів, – розповів поет. – Оформлена ілюстраціями харківської художниці за сюжетами віршів».

За словами Олега Короташа, назва видання – це комплекс історії стосунків поета та імперії упродовж усього часу існування цивілізації. «Були і вигнанці імперії, співці імперії, убієнні імперією, і ще багато речей, – каже поет. –  Я народився у попередній імперії (Радянський союз), формувався як людина у тій старій країні. Потім ми зробили крок за поріг і відбулася колосальна зміна внутрішнього світу, свідомості, потрібно було пізнавати людський світ, змінилися людські цінності, атрибутика. Я дійсно поет без імперії, це набагато складніше».

Книжка була певною мірою прогнозованою, каже Олег Короташ. Наступну книжку він не планує видавати упродовж кількох років. «До 40 років я дійсно не хочу видавати книжок. Є сильна потреба внутрішнього відсторонення, – додав поет. – Це мабуть пов’язане зі мною. Те, куди я зайшов зараз у творчості, зовсім перестану бути почутим. Не тільки тому, що мені пишеться інакше, як це пишеться у сучасній українській літературі».  Поет розповів, про що його запитували студенти на зустрічі. Зокрема про те, як взагалі пишуться такі речі. «У мене нема чернеток і рукописів. Поки вірш напишеться, я його вже пам’ятаю. Я не знаю, звідки вірші беруться. З іншого боку я роблю це усвідомлено і потоку свідомості у мене немає. Я намагаюся контролювати свої думки, – пояснив автор і додав. – Творчість – це не є бажання сподобатися дівчаткам. Це процес, який б’є по голові, і ти постійно про це думаєш».

.

Михайло Рошко,  письменник, в. о. директора Інституту іноземної філології УжНУ, який запросив поета на зустріч розповів, що познайомився з Олегом Короташем в одній з письменницьких подорожей. «Олег для мене тип поета подвижника скороводянського типу, – каже Михайло Рошко. – Поет душею, вся його поезія – це високий інтелект, кожна фраза – це є думка. Ще мене Олег міцно вразив щирістю. Його хочеться слухати».

Олег Короташ – автор та учасник різноманітних друкованих літературних проектів, серед яких – поетична антологія «Дев’ятдесятники» (1998 р., Тернопіль), «Цех поетів» (1999 р., Івано-Франківськ), , «Z wyobrazni» (2000 р., Краків), «Гранослов-99» (2001 р., Київ), «Від Карпат до Опілля» (2000 р., Івано-Франківськ), та ін.

Перша книга – «Світ блукаючих висновків» (вірші, переклади, 1997 р).

Критиками творчість характеризувалася від «постімпресіонізму в сповідальній течії сучасної української поезії» (Володимир Даниленко «Покоління національної депресії»), до «творець пост-сєвєрянінської складової в неомодерному дискурсі сучасної поезії» («Мала українська енциклопедія актуальної літератури»).

Поза тим, автор відносить себе до метафізичної школи.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *