Від сьогодні українські автомобілісти платитимуть не один, не два, а три нових податки

авто без номераЗ 1 січня 2015 року набули чинності поправки до Податкового кодексу України, згідно з якими вводиться транспортний податок, новий акцизний збір на автобуси і вантажний транспорт, акциз на електродвигуни, а також відновлений акцизний збір на переобладнані автомобілі.

Нагадаємо, ці рішення були запропоновані Кабміном і прийняті Верховною Радою 28 грудня, повідомляє УНІАН.

Згідно з нововведеннями, тепер власники так званих «розкішних» автомобілів з об’ємом двигуна понад 3 тис. куб. см і не старше 5 років будуть зобов’язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тис. грн.

З 1 січня вводиться новий акциз на автобуси і вантажні автомобілі. На нові автобуси акциз встановлено у розмірі 0,003 євро за 1 куб. см двигуна, на старі – у розмірі 0,007 євро за 1 куб. см. При цьому на автобуси, які експлуатувалися більше, ніж 8 років, ставка податку підвищується у 20 разів.

Також потраплять під оподаткування електромобілі. Ставка акцизу за один електродвигун складе 109 євро.

Знову буде стягуватися акциз на переобладнані легкові автомобілі, які були завезені як комерційні, тобто без сплати акцизу.

Як компенсацію зростання податків уряд скасував збір за першу реєстрацію автомобіля, який залежно від об’єму двигуна і становив від 3,82 до 69,99 грн за 100 куб. см

Нагадаємо, український парламент також проголосував за закон про введення тимчасових спецмит на імпорт автомобілів, згідно з яким додатковий імпортний збір на транспортні засоби складе 5% і буде сплачуватися протягом року. Але даний закон набуде чинності лише після узгодження з Єврокомісією. На сьогодні в Україні діє ввізне мито на легкові автомобілі у розмірі 10%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *