«Велике будівництво» Зеленського на Закарпатті взяте з програми Порошенка, – Ярослав Галас

«Велике будівництво» Зеленського на Закарпатті взяте з програми Порошенка, – Ярослав Галас

Колишній заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас стверджує, що гучні заяви Президента України Володимира Зеленського про масове будівництво об’єктів освітньої та спортивної сфери Закарпаття є фікцією:

Із того, що озвучив президент під час своєї стрімкої поїздки на Закарпаття, напрошується один висновок – або він не розуміється в тому, що говорить, або навмисно обманює людей.

Я просто оглянув список об’єктів Національної програми Зеленського «Велике будівництво» і виявив дуже цікаві речі.

Усього в рамках програми до кінця року на Закарпатті має бути зроблено 17 об’єктів: 5 дитсадків, 5 шкіл і 7 стадіонів (спорткомплексів). Це може здатися неймовірним, але 11 із 17 об’єктів (усі 5 садочків, 4 школи і 2 спортивні об’єкти – басейн Ужгородської гімназії та спортзал у Діловому) взяті з передвиборчої програми Порошенка в 2019 році. Конкретні роботи там почалися задовго до президентських виборів!

Ще на трьох об’єктах (Тячівська ЗОШ №2, а також спорткомплекси у Воловці та Невицькому) реконструкція за кошти Держфонду регіонального розвитку (ДФРР) почалася ще при попередній владі в 2016 – 2018 роках.

Із озвучених Зеленським об’єктів є тільки три нові – спортивні споруди в Мукачеві, Міжгір’ї та Ракові (на Перечинщині). На них не те, що не виділено фінансування, а навіть проєкти не готові.

Повторюю ще раз цей неймовірний факт: 11 із 17 об’єктів так званого «Великого будівництва» Зеленського вкрадені з передвиборчої програми попереднього президента. Всі вони були озвучені Порошенком і затверджені в березні 2019 року на Раді регіонального розвитку, яка відбулася на заводі «Джейбіл» біля Ужгорода. А в квітні тодішній голова ОДА Москаль підписав розпорядження про План перспективного розвитку Закарпатської області на 2019 – 2021 роки, де всі ці об’єкти перераховані. Кому цікаво – посилання на розпорядження в першому коментарі до цього посту.

Ще на трьох об’єктах так званого «Великого будівництва» роботи почалися також при попередній владі.

Більшість із 17-ти об’єктів могла бути завершена ще в 2019-му, якби нова влада не завалила роботу. Наприклад, по 5-ти з озвучених Зеленським спорудах (у Воловці, Тячеві, Руському Полі, Яблунівці та Невицькому) через непрофесіоналізм керівництва ОДА за минулий рік безповоротно втрачені 8,8 мільйонів гривень ДФРР.

Але йдемо далі.

Жоден із названих президентом об’єктів не підпадає під визначення «Велике будівництво». Бо тільки два з них насправді будуються – дитсадок у Нижній Апші і спорткомплекс у Невицькому. Усе інше – це реконструкція, ремонт та перепрофілювання.

Сім спортивних об’єктів ніяким чином не можуть бути в програмі президента «Будівництво стадіонів», тому що жоден із них не є стадіоном. Три – це звичайні спортзали в школах, один – басейн у гімназії, два – спорткомплекси і одна дитяча юнацько-спортивна школа. Причому шість об’єктів – це ремонт чи реконструкція старих будівель і тільки один – будівництво.

У мене склалося стійке враження, що президент просто не розбирається в тому, що говорив на Закарпатті, інакше він не озвучував би на всю Україну відверті дурниці. Свій «амбітний» проєкт Зеленський прокоментував усього трьома реченнями (цитата із сайту президента):

ЯК НАГОЛОСИВ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ, «ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО» ТРИВАЄ ПОПРИ КАРАНТИННІ ЗАХОДИ В УКРАЇНІ. «ПОБАЧИЛИ П’ЯТЬ САДКІВ ТА П’ЯТЬ ШКІЛ, ЯКІ ПОВИННІ БУТИ ГОТОВИМИ НЕЗВАЖАЮЧИ НІ НА ЩО, ЩОБ ПЕРШОГО ВЕРЕСНЯ ЩАСЛИВІ ДІТИ ПІШЛИ В НОРМАЛЬНІ УМОВИ. РОЗПОЧАТО БУДІВНИЦТВО СЕМИ СПОРТИВНИХ КОМПЛЕКСІВ – НАВІТЬ ТАМ, ДЕ ЦЬОГО НЕ БУЛО БАГАТО РОКІВ», – РОЗПОВІВ ПРЕЗИДЕНТ.

У кожному з цих реченні Зеленський збрехав принаймні двічі.

Насправді немає великого будівництва на Закарпатті. І воно не триває попри карантин – на більшості об’єктів роботи призупинені, а на деяких навіть не готова проєктно-кошторисна документація. П’ять садочків і п’ять шкіл точно не будуть готові до 1 вересня, у 7-ми з них навіть за проєктами орієнтовний термін здачі в експлуатацію – це жовтень і грудень. Але й до кінця року вони не будуть зроблені, оскільки не закладене фінансування. Тому щасливі діти не підуть у нормальні умови 1 вересня. А ще на Закарпатті не розпочато будівництво семи спорткомплексів, тим більше там, де цього не було багато років…

Якщо місцева влада напружиться, то реально завершити в обіцяний строк 2 – 3 об’єкти – це басейн в Ужгородській гімназії, дитсадок у Дротинцях і школу в Кірешах. Але до чого тут Зеленський, якщо ПКД, фінансування й роботи почалися ще в 2016 – 2018 роках?

Цілком вірогідно, що президент навіть не підозрює, у що перетворюють його «амбітну» програму на місцях, крадучи об’єкти «від попередників» і подаючи ремонти спортзалів та дитсадків як «Велике будівництво». Це просто ще один доказ того, що навіть через рік після виборів Зеленський не розбирається в справах і стає заручником підлеглих, котрі, щоб вислужитися, підсовують йому жирну свиню і виставляють на всю Україну звичайним обманщиком.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *