В Закарпатті Угорщина провокує Україну на конфлікт, бо хоче прямого діалогу з Зеленським

Візити угорських високопосадовців на Закарпаття перед виборами до Верховної Ради є «фірмовою тактикою» прем’єра Угорщини Віктора Орбана, який провокує конфлікт, аби вийти на прямий діалог з президентом Володимиром Зеленським.

Про це заявив політичний експерт з Ужгорода Дмитро Тужанський.

Він нагадав, що президент Угорщини Янош Адер приїжджав на інавгурацію Зеленського і в них була зустріч, але після цього «більше нічого не було».

«Була така оптимістична зустріч, але після того начебто нічого не відбувається. Очевидно не дуже звикли угорці чекати, а провокувати конфлікт це їхній фірмовий стиль перемовин… Це дуже фірмова тактика угорського прем’єра, який відверто провокував українську сторону, щоби вийти через конфлікт на прямий діалог з Володимиром Зеленським», – пояснив Тужанський.

Політичний оглядач також назвав «повноцінною передвиборчою кампанією» візити угорських посадовців перед виборами, які порушують і українське законодавство, і міжнародні норми.

«Менше йдеться про пана (міністра закордонних справ Петера – ред.) Сіярто, про Гергея Гуяша, главу адміністрації прем’єра Угорщини, вони більше порушили дипломатичний протокол, етикет. Але представники консульств або урядовці, от держсекретар Угорщини Янош Арпад Потапі, який майже кожен тиждень тут (на Закарпатті – ред.), він там щось відкриває і так далі, він точно порушив статтю «Про вибори народних депутатів», коли іноземці або особи без громадянства не мають права агітувати, або приймати участь в подіях з агітаційними мотивами. А він брав участь, і генконсули брали», – розповів Тужанський.

Він додав, що крім внутрішнього законодавства вони порушили Віденську конвенцію щодо втручання у внутрішні справи країни.

Оглядач вважає, що угорські посадовці роблять це свідомо, бо хочуть мати свого представника в парламенті.

«Вони хочуть виграти цей мандат, хай один, але це представництво для угорців дуже принципове», – сказав він.

Проте Тужанський уточнив, що заради тільки мандата Орбан навряд «ризикував би» найближчими соратниками – Сіярто та Гуяшем. Тому першочергова мета прем’єра Угорщини – вийти на прямий діалог із Зеленським.

Оглядач також наголосив, що «фобії» України щодо представника Угорщини в парламенті не дуже зрозумілі, бо це є звичайною практикою в європейських країнах.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто приїхав на Закарпаття всупереч рекомендаціям України.

Раніше Міністерство закордонних справ України застерегло Угорщину від втручання у парламентські вибори. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/07/18/politolog_ugorshchyna_provokuie_zelenskogo_bo_hoche_pryamogo_dialogu_1608155

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *