В Ужгороді урочисто відкрили фестиваль «Чеські дні на Закарпатті»

В Ужгороді урочисто відкрили фестиваль «Чеські дні на Закарпатті»

У п’ятницю, 28 вересня, в Ужгороді на площі Народній урочисто відкрили фестиваль «Чеські дні на Закарпатті», який триватиме протягом трьох днів. Масштабна для краю подія приурочена 100-річчю утворення Першої Чехословацької Республіки.
Почесними гостями святкування стали Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, гетьман Устецького краю Олдржіх Бубенічек, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, Генеральні консули Чеської Республіки у Львові – Павел Пешек та Словацької Республіки в Ужгороді – Mірослав Мойжіта, чеські парламентарі, дипломати, представники бізнес-кіл.
– Символічно, що свято приурочене сторіччю Чехословацької Республіки і проводиться перед будинком, який був збудований за тієї доби як урядова будівля Підкарпатської Русі, – зазначив під час відкриття свята Геннадій Москаль. – Ми дуже вдячні за ту пору, яка подарувала нам таку кількість архітектурних пам’яток. Мешканці Закарпаття із вдячністю згадують тодішнього президента Чехословаччини Томаша Масарика, якому в Ужгороді встановлено пам’ятник. Я бажаю всім отримати насолоду від фестивалю, покуштувати чеську гостину і легендарне чеське пиво, якого вистачає на всю Європу, то ж вистачить і на Закарпаття!
Радек Матула наголосив, що Чеські дні на Закарпатті мають велике значення не лише для поглиблення та розвитку міжнародних зв’язків регіонів двох країн, але й для подальших дружніх відносин України та Чехії.
З першої половини дня на центральній площі Ужгорода вже функціонували близько 60 наметів. Гості з Чехії привезли на Закарпаття сотні літрів пива від топових чеських пивоварень, організували величезний фудкорт з традиційними місцевими стравами, встановили локації із сувенірами та промоційними матеріалами.
Атмосферу фестивалю створюють і музичний супровід, і шоу-програма за участі чеських артистів. Наймолодших гостей заходу розважають аніматори, карикатуристи, шарманщик, ходуни і живі скульптури, які у Чеські дні стали ще однією окрасою площі Народної… На згадку про свято усі бажаючі можуть зробити тематичне фото у спеціальному наметі. А ввечері на відвідувачів очікує незабутнє вогневе шоу, яке артисти планують повторити і суботнім вечором.
Насичена програма свята охопить усі три дні фестивалю, на час якого площа Народна перетворилася на культурно-гастрономічне «чеське містечко». Водночас, Чеські дні на Закарпатті – це не лише розважальний івент, але й комунікаційна платформа для місцевого бізнесу та чеських компаній, які мають бажання розвивати взаємну співпрацю.
У суботу, 29 вересня, захід стартуватиме з 10:30 і триватиме до 22:00. У неділю, 30 вересня, фестиваль чекає на відвідувачів з 10:30, а о 16:00 відбудеться урочисте закриття Чеських днів на Закарпатті.
Нагадаємо, що Закарпаття входило до складу Чехословаччини, а відтак по праву приймає свято з такої урочистої нагоди. Показово, що аналогічні фестивалі проводитимуться лише в трьох містах світу – Празі, Брюсселі та Ужгороді.
До уваги водіїв!
У зв’язку з проведенням масштабного заходу рух транспорту навколо фестивальних локацій буде обмежено:
до 18.00 неділі 30 вересня – площею Народною, включно з місцями для паркування біля медичного факультету УжНУ, пам’ятника Т. Шевченку, будинку профспілок, перед будівлею Закарпатської ОДА; вулицею ім. О. Довженка в районі площі Народної.
Просимо врахувати цю інформацію та спланувати об’їзд центральними вулицями міста (вул. Боженка, Гойди, Митною, Собранецькою, Ломоносова, Ф. Ракоці та ін.).


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.