Благополуччя київської фірми “КБК” гарантує Департамент міського господарства Ужгорода

Благополуччя київської фірми “КБК” гарантує Департамент міського господарства Ужгорода

Однією із причин хвилювання щодо потенційної реконструкції набережної Незалежності в Ужгороді є виконавець робіт. Ним є ТОВ «КБК», яке має неоднозначну репутацію. Пові домляє nikorupciji.org З даних аналітичної системи YouControl відомо, що фірма зареєстрована у столиці у 2003 році. Із 2016 року у організації помітно зростає дохід від державних закупівель – 2016 рік: 41 мільйон 651 тисяча грн.; 2017 рік: 116 мільйонів 741 тисяч грн; 2018 рік станом на вересень – більше 31 мільйона грн. І в абсолютній більшості випадків замовником робіт для «КБК» став або Департамент міського господарства Ужгородської міської ради, або Управління капітального будівництва Ужгородської міської ради.

Жовтим кольором позначено доходи «КБК» від державних закупівель. Скрін із бази даних ресурсу YouControl

Варто згадати – одним із ласих шматків для виконавця стала реконструкція центральної площі Ужгорода Ш.Петефі. У липні 2017 року Департамент міськгосподарства оголосив тендер на 11 мільйонів 742 тисячі щодо реконструкції інженерних мереж площі. Із двох учасників дешевшу пропозицію – 11 мільйонів 149 тисяч організатори відхилили, а перемогу присудили «КБК, де виклали дорожчу на 1 тисячу ціну.

У лютому  цього року Департамент міського господарства готовий був віддати 6 мільйонів 91 тисяч за капремонт пішохідної зони. Участь в аукціоні, відомо із системи «ProZorro», знову взяло лише два претенденти, з яких виграло «КБК» із пропозицією у 5 мільйонів 847 тисяч.

У серпні Департамент міського господарства оголосив про додаткові роботи на Ш.Петефі, за які готовий був викласти 10 мільйонів 931 тисяч грошей платників податків. Участь у тендері і цього разу взяло двоє учасників, з яких переміг «КБК» – зробить за 10 мільйонів 833 тисячі.

Серед найбільш дорогих для громади ремонтів за гроші бюджету Ужгорода, які дісталися «КБК», можна згадати:

  • 4 мільйони 800 тисяч – облаштування приміщення ЦНАП на першому поверсі міськради;
  • 1 мільйон 399 тисяч – капремонт тротуарів на пр.Свободи;
  • 4 мільйони 490 тисяч –  капремонт вул. М.Заньковецької;
  • 5 мільйонів 37 тисяч – влаштування кола для руху авто на перехресті вул. Бобяка-Легоцького;
  • 10 мільйонів 250 тисяч – реконструкція вул.Можайського;
  • 19 мільйонів 690 тисяч – капітальний ремонт вул.Шумної.

Щодо ремонту набережної Незалежності, то проектно-кошторисну документацію за майже 170 тисяч гривень виконали у «КБК»,  а на аукціоні 10 серпня у «КБК» виграли і сам конкурс на капремонт набережної – за 20 мільйонів 234 тисячі. У першому випадку конкурента у фірми не було, оскільки мова йшла про так звану допорогову закупівлю. У другому випадку участь у тендері взяло лише двоє учасників.

Слід криміналу

У тематичних групах соцмереж можна знайти різні відгуки про якість робіт «КБК» на різних об’єктах, а от що факт, який впливає на неоднозначність репутації «КБК», це порушенні правоохоронцями кримінальні провадження.

Із даних платформи YouControl відомо, що за останні три роки є 16 судових справ, пов’язаних із компанією. Для ужгородців найцікавіші ті, які стосуються ремонту їх вулиць і де мова може йти про розкрадання мільйонів, які належать громаді обласного центру.

Дані системи YouControl про судові справи, пов’язані із компанію «КБК»

Наприклад, в Ужгородській місцевій прокуратурі виникли питання щодо робіт з ремонту тротуару на проспекті Свободи. «Існують достатні підстави вважати, що пропозиція товариства з обмеженою відповідальністю «КБК» не відповідає умовам документації конкурсних торгів», – відомо із ухвали Ужгородського міськрайонного суду від 2 грудня 2016 року.

Слідчий в особливо важливих справах 1-го вiддiлення слідчого вiддiлу Управління СБ України в Закарпатській області вивчає документи щодо ремонту тротуарів вул.Підградської, проспекту Свободи, площі Поштової, – можна дізнатися із ухвали Ужгородського міськрайонного суду від 31 січня цього року. У тексті ухвалі наголошується: «Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, службові особи департаменту міського господарства Ужгородської міської ради (…) протягом 2015-2016 років, за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «КБК внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків під час укладання та виконання договорів з капітального ремонту вулиць (площ), а також їх оплати, завдали матеріальних збитків міському бюджету на суму 2 471 454,22 грн., а також шляхом зловживання службовим становищем заволоділи бюджетними коштами на суму 963 824,4 грн.», – йдеться у тексті ухвали.

Про ймовірність заволодіння службовими особами «КБК» суми у 8 мільйонів 886 тисяч гривень можна дізнатися й з ухвали Ужгородського міськрайонного суду від 12 березня, якою слідчому СБУ також надано доступ до документів, пов’язаних із держзакупівлями. «В рамках даного кримінального провадження досліджуються обставини заволодіння протягом 2015-2016 років службовими особами ТОВ “КБК” бюджетними коштами у сумі 8 886 770,28 грн, – йдеться у тексті судового документу. – Зокрема, протягом 2015-2016 років ТОВ “КБК” для виконання укладених договорів підряду з Департаментом міського господарства та Управлінням капітального будівництва Ужгородської міської ради, Управлінням міського господарства Мукачівської міської ради отримало 76 523978 грн. коштів місцевих бюджетів. Однак, проведеною перевіркою Міжрегіональним управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДФС України встановлено, що ТОВ “КБК” протягом 2015-2016 років документально оформлювало закупівлю послуг з ремонту фасадів будівель, внутрішньоквартальних ремонтів, бітуму дорожнього, бруківки та інших будівельних матеріалів від ТОВ “Тревіс Групп”, ТОВ “Воркхорс”, ТОВ “Опт Торг Спешл”, ТОВ “Промоушн Трейд”, ТОВ “Елітбуд Інвест”, ТОВ “Першоремонт-С”, ТОВ “Інтер-Торг 2016”, ТОВ “Агро-Вимпел”, ПП “Вега-Ремстрой”, ПП “Демаркет”, ТОВ “Кромбуд ЛТД”, ТОВ “Агрофлексгруп 2015”, ПП “Пайола”. Разом з цим, в ході перевірки встановлено, що перераховані вище суб’єкти відображали в ІС “Єдиний реєстр податкових відомостей” інформацію щодо імпорту та закупівель товарів широкого вжитку: молочних продуктів, слабоалкогольних та алкогольних напоїв, тютюнових виробів, текстилю в асортименті тощо. Фактів придбання вказаними підприємствами товарів/робіт/послуг щодо реконструкцій дорожніх покриттів, улаштування внутрішньоквартальних територій, будівельних матеріалів тощо, які у подальшому реалізовувалися на адресу ТОВ “КБК” не встановлено».

А у столиці, де, нагадаємо, фірма зареєстрована, податківці розслідують можливе ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Про це відомо із ухвали Печерського районного суду Києва від 4 травня цього року. «Сторона кримінального провадження, вказує, що СУ ФР ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у місті Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження (…) за фактом умисного ухилення від сплати податків у значних розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України», – йдеться у судовому документі.

Попри такі неоднозначні факти щодо ймовірності розкрадання грошей ужгородців у стінах міської ради продовжують публічно відстоювати позицію необхідності капітального ремонту і саме фірмою «КБК», яка виграла тендер. Схоже, керівництво міста та безпосередньо Департаменту міського господарства не засмучує інформація про можливі зловживання на мільйони, які зараз розслідують в прокуратурі, СБУ та Державній фіскальній службі.

А це ще більше може наштовхувати на думку, що у ремонті для влади Ужгорода, у тому числі і безпосереднього міського голови Богдана Андріїва, насамперед стоїться не питання якісно відновити набережну як частину історичного центру міста, а банально «освоїти» мільйони бюджетних гривень.

Наразі силами небайдужих ужгородців ремонтні роботи на набережній Незалежності вдалося призупинити та почати реальне обговорення із керівництвом міста шляхи виходу із ситуації. Чи дослухається влада до думки громадських експертів, а чи піде напролом – це покаже найближчий час.

Ярослав Гулан

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту «Блогери України проти корупції», за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО «ІМІ» та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *