Doc.ua запис до лікаря

В Ужгороді у вересні пройде фестиваль старовинної музики

В Ужгороді у вересні пройде фестиваль старовинної музики

З 18 по 28 вересня в Ужгороді відбудеться фестиваль “Фортеця Унґ”, присвячений музичній культурі минулих віків.

Громадська організаціїя “Центр культурних ініціатив “Фортеця Унґ” та засновники фестивалю – Степан Тихоненко та Лариса Шувалова цим проектом мають намір привернути увагу музичної спільноти та зацікавленої аудиторії до культурно-історичної спадщини Карпатського регіону, поглибити уяву про міжрегіональні культурно-історичні зв’язки, впливи та взаємодії, а також започаткувати в Ужгороді практику інтернаціональної співпраці музикантів,що спеціалізуються на дослідженні та виконавстві музики докласичного періоду, що її зазвичай іменують старовинною або давньою.

Девіз фестивалю – “Музика – це те, що об’єднує”.

Фестиваль стане своєрідною “резиденцією” для співпраці музикантів з різних міст, областей України, Швеції, Бельгії. У програмі фестивалю – різноманітні заходи, що будуть цікаві та пізнавальні як для професіоналів – музичних виконавців, педагогів, так і для учнів, студентів музични і культурно-мистецьких навчальних закладів, також для музикантів-аматорів і більш широкої аудиторії, що цікавиться історією культури і музики.

Відвідуючи фестивальні заходи можна буде почути мелодії середньовічної Півночі у виконанні ансамблю “Лауде Новелла” зі Швеції, англійську музику 16-го століття в автентичному виконанні на лютні (Олег Чухліб), витончені інструментальні твори французського бароко ( ансамбль “Kiev -Baroque” ), духовні співи, відтворені з Трансильванського музичного рукопису 17-го сторіччя (ансамбль “Castrum Hung” (Ужгород).

Якою була українська музична культура в 11-15 століттях та що співали в церквах Мукачівської єпархії 300 років тому – про це ви дізнаєтесь з лекції-презентації Івана Кузьмінського (Київ) та лекції-концерту Олексія Тулюка (Мукачево). Тетяна Трегуб (Київ) відкриє таємниці давньопольської музичної рукописної збірки – “silva rerum”.

Бажаючі взти участь у “Майстерні історичного виконавства” (О. Хорольський , П.Захарян, Київ) матимимуть змогу дізнатися про особливості гри на старовинних струнних музичних інструментах – віолі да гамба, бароковій скрипці.

Гість фестивалю з Брюселю (Бельгія) Бернхард Хофштьоттер презентує унікальну концертну програму на бароковій гітарі.

У програмі фестивалю – майстер-класи для музикантів та аматорів, творчі зустрічі учасників фестивалю з учнями, педагогами, студентами музичних навчальних закладів та зацікавленою аудиторією міста.

Як зазначив філософ Платон, “музика надихає увесь світ, дарує душі крилаи, сприяє польоту уяви; музика додає життя і веселощі всьому існуючому…”

Організатори фестивалю апрошують до нових вражень, яскравих почуттів, гармонічних співзвуч!

Заходи плануються у приміщенні культурно-історичного центру “Совине гніздо” (за підтримки Ужгородської міської ради).

Про можливості надання інтерв’ю організаторами та учасниками фестивалю , проведення відео- та фотозйомки фестивальних заходів звертайтеся за номером 095 4979710 – Лариса Шувалова .

ГО Центр культурних ініціатив “ФОРТЕЦЯ УНГ”

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *