В Ужгороді побачило світ унікальне видання «Скарби рідного краю»

В Ужгороді побачило світ унікальне видання «Скарби рідного краю»

Дорогі друзі, високодостойна українська Громадо!

Автори і укладачі «Скарбів рідного краю», унікального видання про виховання любові до рідної землі, до Вітчизни, щиро вдячні за високу оцінку нашої роботи, за теплі, змістовні і мотивуючі відгуки на адресу книги, які надійшли з різних куточків нашої Вітчизни.
Тож, сьогодні ми розкриваємо інтригу і розкажемо про наш ПРОЕКТ трохи детальніше

Завдання, яке ставила перед собою творча група освітян-авторів збірки «Скарби рідного краю» – допомогти педагогам і родині творчо підійти до процесу національно-патріотичного виховання з наймолодшого віку – дошкільного, віку, найбільш чутливого до краси довколишнього світу, до скарбниці народної мудрості – етнокультури.
Зразки освітніх заходів, представлених у збірці, розповідають, як педагоги-дошкільники краю формують у малюків уявлення про рідних людей і найближче оточення, природу і предмети чи вироби, які створені працею людей різних професій, історію і культуру, знайомлять з явищами суспільного життя, видатними людьми рідного краю тощо.
У запропонованих розробках занять, свят, дозвілля, фахівці радять виховувати почуття любові до рідного краю через різні види діяльності: екскурсії рідним містом чи селом, розглядання ілюстративних матеріалів, ігри, проектування, художню працю, конструювання, свята та розваги та ін. Адже сприйняття, розуміння дитиною Батьківщини однозначно залежить від дорослих та оточення. Саме те, що люблять і з теплом у серці доносять дітям дорослі, сприймається ними як орієнтир і часто залишається у пам’яті на все життя.
Збірник матеріалів, який пропонуємо Вам, шановні читачі, власне і відображає ті тенденції, які склалися в полікультурному просторі Закарпаття щодо ознайомлення дітей з рідним краєм – запропоновано розробки різних форм організованої діяльності дітей з ключових тем народознавства. Їх у збірці всього 122, створених 150-ма педагогами дитячих садків 13-ти районів та 5-ти міст нашого дивовижного краю.
Цілеспрямована робота з формування основ патріотичного світогляду проводиться вихователями з дотриманням традиційних принципів дидактики та інноваційними підходами водночас, із забезпеченням участі дорослих і повноцінною практичною діяльністю дітей. Завдяки цьому діти отримують цілісне уявлення про побут, звичаї, діяльність українського народу, землі своїх батьків, у спільній з дорослими художній діяльності формують початкові мистецькі вміння і навички.
Ряд запропонованих розробок відображає участь у виховному процесі родини, адже така спільна діяльність є передумовою для сприйняття дитиною патріотичних ідей, моральних цінностей, розвитку духовних сил, допомагає виховати нове покоління з усвідомленням своєї належності до роду, краю, держави, виростити, виплекати носіїв і продовжувачів культурних і духовних надбань (скарбів!) рідного народу.
Матеріали 365-ти сторінкового видання доповнені короткою сучасною інформацією про край та кожен репрезентований район, а також 250-ма світлинами, на яких відображене цікаве і наповнене життя наших малят в світлих оселях дитячих садків під опікою фахових і мудрих вихователів. Сподіваємось, що робимо перший, впевнений і значимий крок у популяризацію професійних надбань педагогів закладів дошкільної освіти Закарпаття. А їх педагогічний досвід та активна життєва позиція патріота рідного краю, стане джерелом натхнення для спраглих справжніх духовних цінностей і допоможе у формуванні гармонійно розвиненої особистості, наділеної національною свідомістю, гідністю, здатністю зберігати і примножувати скарби рідного народу, його культуру і духовність.

Ольга Тимофеєва, Іван Тимофеєв

До сюжету додаємо кілька світлин зі збірки “Скарби рідного краю” з життя дошкільнят у різних куточках рідної Срібної землі. Не підписуємо!😀🌹🇺🇦
Впізнавайтеся і позначайтеся! Захищаймо ДИТИНСТВО кожен день, не тільки Першого Червня!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *