В Ужгороді намагалися не впустити спостерігача ОПОРИ на ранкове засідання однієї з ДВК

В Ужгороді намагалися не впустити спостерігача ОПОРИ на ранкове засідання однієї з ДВК

Вранці 22 листопада спостерігача ОПОРИ члени дільничної виборчої комісії №210715 намагалися не впустити на засідання комісії у приміщення виборчої дільниці. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ з місця події.

Інцидент трапився на дільниці №210715, що знаходиться у четвертому гуртожитку Ужгородського національного університету. Небажання впускати спостерігача ОПОРИ члени ДВК мотивували тим, що на його посвідченні офіційного спостерігача не зазначено дату його видачі. Однак саме таке посвідчення спостерігачу видала Ужгородська міська територіальна виборча комісія. При цьому на посвідці  є підпис голови та печатка Ужгородської міської територіальної виборчої комісії.

Представники ОПОРИ повідомили про ситуацію в Ужгородську міську ТВК. Після того члени ДВК №210715 вже ж впустили спостерігача ОПОРИ на виборчу дільницю.

Відзначимо, сьогодні, 22 листопада, в Ужгороді проходить повторне голосування з виборів міського голови.

Нагадаємо, під час місцевих виборів 25 жовтня, на саме цій виборчій дільниці – №210715, спостерігач ОПОРИ помітив на робочому столі керівництва комісії порожні бланки протоколів на яких уже були ймовірні підписи членів комісії та штамп. Спостерігач запитав членів комісії, чому на столі лежать бланки протоколів, однак члени ДВК відповіли, що це порожні бланки – заготовки, і вони в цьому порушень не вбачають.

Відповідно до частини 6 статті 60 Виборчого кодексу України відповідна окружна або територіальна виборча комісія здійснює реєстрацію офіційних спостерігачів у відповідному територіальному окрузі, забезпечує виготовлення та видачу їм посвідчення за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніше ніж на третій день після внесення подання. Згідно пунктів 1, 3 частини 9 цієї ж статті Кодексу – офіційний спостерігач від громадської організації має право: бути присутнім із дотриманням вимог цього Кодексу на засіданнях окружної, територіальної (територіальних), дільничних виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу; перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановленні підсумків голосування, не заважаючи при цьому членам виборчої комісії фізично

За коментарями звертайтеся:

Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області

тел.: 0976446639; 09903198862

email: zakarpattya@opora.org.ua

Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

тел.: 0502309596

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *