В обласному центрі Закарпаття вже вдруге викрали барельєф Василя Ґренджі-Донського

В обласному центрі Закарпаття вже вдруге викрали барельєф Василя Ґренджі-Донського
Про це у соціальній мережі Фейсбук повідомила Наталка Ребрик.Вона вважає, що йдеться про політичний, а не виключно кримінальний акт.

“Це вже злить не на жарт! Знову акт вандалізму щодо постаті видатного українського письменника, громадсько-політичного діяча, нашого земляка Василя Ґренджі-Донського. Вчергове зловмисники викрали барельєф письменника. Йдеться тут про наші національні святині, національну пам’ять. Той, хто це зробив, думав аж ніяк не про метал.

Це в самому центрі міста, напроти Просвіти, впритул до УжНУ…” – йдеться в дописі.

Барельєф авторства ужгородського скульптора Івана Маснюка на будинку на розі вулиці Панаса Мирного та площі Василя Ґренджі-Донського, де Василь Ґренджа-Донський жив до 1938-го року, було відкрито 7 грудня 2011 року.

Даний пам’ятний знак замінив інший, за кілька років до того вкрадений з цього фасаду. Оскільки форм для відливу у скульптора від старого барельєфу не залишилося, виконувати роботу довелося по-новому.

Довідка

Василь Ґренджа-Донський — український поет, письменник, журналіст, громадсько-культурний діяч, один із творців Карпатської України, редактор щоденної газети Карпатської України «Нова Свобода», співредактор часопису «Русинъ».

З осені 1938 року по 16 березня 1939 року був діячем Карпатської України. Після її окупації Угорщиною був тяжко катований в тюрмі та концтаборах. Під осінь 1939-го йому вдалося втекти від переслідувань угорського режиму в Братиславу, де працював бухгалтером. Подіям 1938-39 років, пов’язаним з розбудовою Карпатської України, він присвятив книгу спогадів «Щастя і горе Карпатської України».

Автор збірок поезій, історичних драм, повістей, мемуарів. Помер 25 листопада 1974 року у Братиславі (Словаччина), де і похований.


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.