В Хустській райраді заколотники провели кадровий переворот (відео)

В Хустській райраді заколотники провели кадровий переворот (відео)

Позачергове засідання сесії Хустської районної ради таки відбулося 28 липня. І це попри відсутність на ньому діючого голови Олександра Пацкана та його заступника Івана Рогача. Зібрали засідання більшістю голосів депутатів – у залі присутні 25 обранців з фракцій «Єдиний центр», «Опозиційний блок» та «Радикальна партія Олега Ляшка». Одноголосно прийняли порядок денний з двома питаннями.
Юрій ІВАНЧО, депутат Хустської районної ради
Найважливішими питаннями сьогодні були виплата зарплати технічним працівникам бюджетної сфери відділу освіти. Найгарячішим питанням, яке ми чекали, це будівництво міні-ГЕС вздовж річки Ріка. Але сама сьогоднішня атмосфера спонукала депутатів і до іншого. Ми запрошували голову райради, тому що відповідно до регламенту, затвердженого відповідно до ЗУ «Про місцеве самоврядування» за ініціативи третини депутатів, за рішенням постійної комісії, ініціювали дострокову сесію з нагальними питаннями, проблемами.
Оскільки система «Рада» не працювала, відбувалося поіменне голосування. Головувати на засіданні обрали Олександра Липчея. У сесійній залі було внесено ще кілька проектів рішення: про дострокове припинення повноважень голови районної ради та його заступника, зі збереженням депутатства у раді. Ініціатори переконують: дотрималися законності процедури.
Олександр ЛИПЧЕЙ, депутат Хустської районної ради
Нами витримані усі моменти щодо законності, згідно законодавства України про місцеве самоврядування. Абсолютну правду казати про законність я не можу, бо не є судом останньої інстанції. Якщо хтось вважає наші дії протиправними – у будь-якої сторони є право звернутися до суду і відстоювати правду. Я це не можу коментувати.
Втім, не усі депутати підтримали таке рішення. Фракція «Блоку Петра Порошенка» вважає це позачергове засідання неправомірним, проведеним всупереч українському законодавству та регламенту Хустської районної ради. Адже сесія була перенесена на 11 серпня, наказ про скликання голова райради підписав ще 25 липня. Дата проведення сесії аргументується неподанням на підпис головою Хустської РДА проекту щодо змін до бюджету з врахуванням рішення районної сесії від 27 червня. Це унеможливлює подальше проведення засідань, — переконана група депутатів.
Сергій ДЕЯК, депутат Хустської районної ради
Порушень було маса, зокрема процедурних питань по організації сесії. По-перше, а по-друге – законна сесія має відбутися 11 серпня. Були зібрані три президії, президія рекомендувала голові адміністрації дати на підпис рішення попередньої сесії, щоб законно внести зміни у бюджет і видати зарплату учителям. Назарій Павлій – голова адміністрації – відмовився від такої процедури. У зв’язку з цим рада направила матеріали до суду, адміністративного суду. Сценарії зняття голови районної ради наразі це рішення сесії подаються до місцевого суду, юристи і адвокати уже працюють над цим, є заява у поліцію про захват сесії та узурпацію влади.
Тим часом в Ужгороді голова Хустської районної ради Олександр Пацкан звернувся до обласної прокуратури, Служби безпеки України та Управління нацполіції у Закарпатті. Відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування» сесію має право скликати та проводити голова, або його заступник. Якщо є бажання як мінімум третини депутатів, вони повинні звернутися до очільника з проханням зініціювати засідання. Документ же про скликання сесії на 28 липня він не підписував, натомість групі депутатів-ініціаторів направив офіційну відповідь.
Олександр ПАЦКАН, голова Хустської районної ради
Звернулися, я призначив сесію на 11 серпня. Якщо у третини депутатів є бажання зібратися, мають звернутися до голови ініціювати скликання, а не проводити сесію самим. Це має право тільки голова і заступник. Я вирішив звернутися у правоохоронні органи, бо вважаю ці дії, які проходять у Хустській райраді сьогодні, у сесійній залі є незаконними. Ми звернулися до обласних прокуратури, поліції, також залишили звернення на лінію «102». Звернувся до всіх інстанцій, аби упередити злочин і неправомірні дії.
Втім, у Хусті, все ж, 25 присутніх депутатів провели таємне голосування та достроково припинили повноваження голови ради і заступника. Натомість Олександр Пацкан та Іван Рогач уже подали заяви у правоохоронні органи щодо неправомірності рішення. А закарпатська територіальна організація БПП звернулася до керівництва Закарпатської обласної прокуратури та Управління нацполіції краю відреагувати на факт незаконного проведення засідання Хустської районної ради та голосування за припинення повноважень керівництва, відкрити кримінальне провадження та провести неупереджене розслідування цього інциденту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *