Ужгородський коледж культури і мистецтв відзначився на низці фольклорних фестивалів Боснії і Герцеговини та Хорватії (фото)

Ужгородський коледж культури і мистецтв відзначився на низці фольклорних фестивалів Боснії і Герцеговини та Хорватії (фото)

Чудову можливість познайомити європейську аудиторію з оригінальними фольклорними мелодіями, народними інструментами Закарпаття, народними піснями та інструментальним виконанням отримали студенти та викладачі Ужгородського коледжу культури і мистецтв.
На запрошення закордонних організаторів вони стали учасниками цілої низки фольклорних фестивалів у містах Боснії і Герцеговини та Хорватії.

Незабутню атмосферу створили на них наші юні обдарування, колективи «Маки» – керівник Валентина Вігула, «Субіто» – керівник Євген Цанько та вокальний ансамбль під керівництвом Мар’яни Матейко.

З іншого боку, побачити на фестивалі яскраві традиції Хорватії, Словенії, Болгарії та інших країн, що представляли учасники, було безцінним для збагачення власної культури.

Для студентів цей міжнародний фестиваль – унікальна школа творчого вдосконалення, спілкування, обміну досвідом. Для організаторів та глядачів – ознайомлення з національним фольклором різних країн, включно наш край – Закарпаття.

Корисним для наших мистецьких кіл під час дослідження й вивчення інших культур, було побачити розуміння того як потрібно зберігати, популяризувати свої традиції, відроджувати національну свідомість, духовність народу.

Щирими оплесками на фестивалі зустрічали й студентське сузір’я молодих і креативних виконавців з Ужгорода. Попри щільний графік творчої роботи, знайшовся також час для екскурсій та емоційної розрядки. Вечори, які щоразу завершувались дружніми знайомствами, піснями, народними балканськими танцями, були підтвердженням того, що хоча ми різні, але є велика єднальна сила наших народів. Це щира любов до народного мистецтва і культури. Народна творчість, звичаї та обряди сьогодні все більше входять в життя молодого покоління.

Окремим рядком слід зазначити теплу і змістовну зустріч нашої делегації з українською діаспорою. Викладачі коледжу та студенти з великим натхненням виконували українські народні пісні. Це викликало щирі неприховані емоції та вдячні аплодисменти українського товариства.

Протягом всієї поїздки величезну цікавість викликали сценічні костюми колективів, наші народні музичні інструменти. Неформальні контакти переростали в подальше спілкування в соціальних мережах, обіцянки продовжити в майбутньому особисті зустрічі на подальших фестивалях.

Керівництво Ужгородського коледжу культури і мистецтв з розумінням сприяє засвоєнню такого духовного надбання. Докладає постійних зусиль для збереження й примноження цих найцінніших проявів людської культури. Намагається творчо пов’язувати теперішнє з минулим і традиціями, що потрібно передавати наступним поколінням.

Творче відрядження завершилося, але ще довго його учасники будуть пригадувати своїх нових знайомих, будуть втілювати найкраще з побаченого у свої роботи. Адже студенти отримали міцний заряд впевненості в тому, що фольклор, народна творчість є надзвичайно потрібною і у часи технологічних проривів та агресивної дігіталізації культур.

Народне мистецтво залишається камертоном, за яким ми маємо настроювати найкращі прояви нашої людяності та духовності.

/

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *