Ужгородські цигани є розносниками туберкульозу

цигани2Минулого тижня у міській раді відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, оскільки останнім часом захворюваність на туберкульоз і смертність від нього виросла.
Сумну статистику в основному все більше доповнює ромське населення Ужгорода.
У відділі охорони здоров’я зазначають: більша частина туберкульозних вогнищ у місті – це ромські поселення, 12 із них, до речі, є особливо небезпечними.
«З початку 2013 року на вул.Тельмана зареєстровано 8 випадків захворювань на туберкульоз серед ромів (в попередні роки щорічно реєструвалось 3-4 випадки), із них 5 із запущеною стадією. 7 хворих – на стадії, яка є заразною. На активний туберкульоз легень хворіють 35 осіб, серед яких 1 дитина. Також зафіксовано 3 смерті», – каже начальник відділу Мирослава Брецко.
Оскільки у місті склалася невтішна ситуація, координаційна рада вирішила, що у жовтні-листопаді 2013 року (в період меншого мігрування ромського населення), провести флюорографічне обстеження в мікрорайоні з компактним проживанням ромів – на Радванці. Робитимуть це за допомогою пересувного флюорографа. Міському фтизіатру доручили провести зустріч із людьми та міським депутатом від мікрорайону, щоб пояснити їм необхідність проходження профілактичного флюорографічного медогляду.

7dniv.info


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.