Українські ЗМІ допомогли “розкачати” Росії тему закарпатського сепаратизму

ГецкоУкраїнські ЗМІ, які поширили чергову інформаційну качку від російського ТАСС підіграли пропагандистській машині Кремля. Зокрема, видання Українська правда зробило передрук, не розібравшись в ситуації, хоча пізніше двічі міняло заголовок статті підкреслюючи, що це інформація російських засобів масової інформації.

З політичного маргінала Петра Гецка, який перебуває в Москві вчергове зробили лідера міфічного русинського руху, пропіаривши його на всю Україну.

Ситуацію стосовно так званого «русинського з’їзду на Закарпатті» змушений був прокоментувати радник голови СБУ Маркіян Лубківський . Він заявив, що російські спецслужби хочуть розхитати ситуацію на Закарпатті. Зокрема,  Лубківський підкреслив, що поширена російськими ЗМІ інформація про «русинський з’їзд на Закарпатті», на якому нібито було прийнято рішення щодо налагоджування діалогу з Києвом і визнання русинської автономії, не було. Це фейк та примітивна вигадка московських пропагандистів.

«Жодного з’їзду не було, як, відповідно, не було жодних «рішень щодо діалогу з Києвом, визнання, автономії і так далі. Насправді ж мають місце невдалі спроби російських спецслужб розхитати ситуацію на українському Закарпатті. Працюють примітивно і безуспішно…» – наголосив радник голови СБУ.

Маркіян Лубківський підкреслив, що Служба безпеки України цілком володіє ситуацію, спираючись на міцну основу, а саме мешканців Закарпаття різних національностей, які не вірять жодній московській брехні і не уявляють себе поза Україною.

«За Гецком, який сидить в Москві, і з впертою регулярністю тиражує такі фейки, плаче буцигарня… І ще одне… З тими, хто таки спробує словами або діями намагатися відірвати хоч клаптик української землі, розмова буде жорстка і коротка. Вагатися уже ніхто не буде. Це так, на всякий випадок!» – наголосив Лубківський.

Пізніше на сцену вийшов представник балогівського крила русинського руху Євген Жупан, який заявив, що  Народна рада русинів Закарпаття збиралася ще місяць тому та ухвалювала заяву, в якій йдеться саме про підтримку курсу на демократизацію, децентралізацію і євроінтеграцію.Політичну вигоду в цій ситуації отримали Кремль та угрупування Віктора Балоги, яке використовуючи русинську карту тисне на Порошенка задля отримання всієї повноти влади на Закарпатті.