Угорський Міністр Петер Сійярто заявив в Ужгороді, що Угорщина зацікавлена в стабільній Україні (ФОТО)

сіярто

Призов – одне з питань, яке непокоїть Угорщину:  «Для нас дуже важливо, щоб призов серед угорськомовного населення не становив більшу кількість осіб, ніж пропорція угорськомовного населення», – заявив сьогодні під час прес-конференції в Ужгороді Міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Крім того, за словами міністра, сусідня країна переймається прийняттям мовного закону, «щоб тутешні угорці не потрапили у гіршу ситуацію, ніж з попереднім законом», – каже міністр.

Він також наголосив, що Угорщина виділяє 200 мільйонів форинтів на розвиток і реконструкцію освітніх, соціальних і медичних закладів Закарпаття.

«Хочемо створити якомога більше переходів між нашими країнами, адже вони сприяють підтриманню тісніших зв’язків. Тому готові вкладати і у транспортну інфраструктуру», – поінформував пан Міністр.

«Уряд Угорщини приділяє особливу увагу співпраці із Закарпатською областю та особливо із угорськомовним населенням Закарпаття. Знаємо, що Україна перебуває у важкій ситуації, адже на Сході триває збройний конфлікт, а складна економічна ситуація означає значні проблеми для населення та уряду. Хочу підтвердити, що в інтересах уряду Угорщини – мати сильного сусіда, тому надамо усю необхідну допомогу для України. Стабільна і міцна Україна є і інтересом угорської спільноти, яка проживає на Закарпатті», – сказав Петер Сійярто.

Присутній на прес-конференції міністра народний депутат України, голова Товариства угорської культури Закарпаття Василь Брензович зауважив: «Ситуації на Сході України збройного вирішення немає. Конфлікт можливо вирішити лише мирним шляхом і ми повинні це зробити якнайшвидше. Без цього здійснити реформи і реалізувати європейську інтеграцію навряд чи вдасться».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *