Учні Миколаївщини ознайомитися з традиціями святкування Різдва на Закарпатті (фото)

“ЙО” – якщо ви прагнете вивчити якомога більше нових слів) можете сміливо “йо”, додавати до свого словникового запасу)) а значить воно на Гуцульщині, наше звичайне “так”)
З 4 по 9 січня завдяки Миколаївській крайовій органації Народного Руху України, спільно з фондом “Дітям Украіни” група підлітків школи №1 ім.Олега Ольжича, мала змогу ознайомитися з традиціями святкування Різдва на Закарпатті.

Благословив дітей у поїздку отець Володимир УПЦ КП, військовий капелан.
Упродовж подорожі, школярі насолоджувалися краєвидами Яремчі, були на Яблунецькому перевалі, вшанували пам’ять Січових стрільців.
В смт Ясіня, де гостинно і прийняли дітей в ці святкові дні, побували біля меморіалу Небесній сотні, ознайомилися з історією створення Струківської церкви, яка увійшла до числа українських дерев’яних церков включених до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Саме з неї і почалася історія смт Ясіня Рахівського району.
Безліч емоцій викликав підйом на вершину Гаврилець, цього дня підлітки з Миколаєва пройшли) близько 15 кілометрів. Побачили вершини Петрос, Хом’як та інші…
Потрібно зазначити, що Закарпаття вперше приєдналося до благодійної акції НРУ “Різдво єднає Україну”. Завдяки організації приймаючої сторони, а саме: голови Закарпатської обласної організації НРУ Андрій ЯловийМирослава Кувік-Гиря – голови НРУ Рахівського району таVolodymyr Hyrya – голови батьківського комітету Лазещинської школи, крім побачених безмежно гарних краєвидів та історичних пам’яток, діти зустрічали Різдво в колі місцевих сімей з усіма традиціями, встигли поколядувати) послухати трембіти і не тільки.
Загалом, за словами голови Миколаївської обласної організації НРУЮрій Діденко, починаючи з 1991 року більше 10 тисяч школярів нашого краю, вже взяли участь у подібних заходах. В планах організаціїї – перевагу надавати школярам, які братимуть активну участь у різноманітних патріотичних конкурсах.
Писати можна багато, але то краще їхати і дивитися на власні очі!)
Окрема подяка родинам, які приймали дітей на Святий Вечір – це сім’ї: Павло Васильчук та Ольги, Попа дич Галина та Степан, Абрамчук Оля та Михайло, Маскалюк Іванна та Руслан, Кувік Василина та Богдан, Абрамчук Віра та Віталій, Прокоп’юк Люба та Юра, Васильчук Олена. Божої вам Благодаті та мир вашим родинам. І звичайно Мирослава Кувік-Гиря та Володимиру Гирі, бо без вас ми би як без рук, Volodymyr Hyrya) з Днем Народження Вас сьогодні, найкращі побажання від усієї нашої групи! Щиро вдячнi за незабутні враження і гостинність!

Маргарита Замниус