Doc.ua запис до лікаря

У справі про хабарництво екс-заступника Ужгородського міського голови Цапа захист вчергове зірвав судове засідання (фото)

У справі про хабарництво екс-заступника Ужгородського міського голови Цапа захист вчергове зірвав судове засідання (фото)

Вчора, 11 липня, мало відбутися засідання Ужгородського міськрайонного суду у резонансній справі про викриття екс-першого заступника Ужгородського міського голови Іштвана Цапа при отриманні хабара.

В 24-й раз суд було відкладено через неявку обвинувачених чи захисників. На цей раз адвокат Леміш подав письмове клопотання у інтересах підсудних Цапа та Громадського не розглядати справу без його присутності.

До речі, в судове засідання з’явилися чотири свідки у цій справі, 3 депутати Ужгородської міськради та начальник земельного відділу, але допитати їх через адвокатську маніпуляцію так і не змогли. Суддя Тамаз Деметрадзе виглядав у цій ситуації дещо знервованим, адже постійне переховування підсудних та захисників не дає можливості винести справедливий вирок та викликає недовіру до ефективності судової гілки влади.

Нагадаємо, що І.Цап є підозрюваним у кримінальному провадженні за ч.3 ст.368 КК (отримання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великих розмірах). У січні 2017 року рішенням Ужгородського міськрайонного суду посадовця відсторонили від виконання службових обов’язків та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Обвинувачення пред’явлено трьом особам: колишньому першому заступнику Ужгородського міського голови Іштвану Цапу, голові постійної комісії Ужгородської міської ради Станіславу Пономарьову та посереднику Олегу Громадському.

Судові засідання тривають вже з 24 березня 2017 року. Докази прокуратурою надано вчасно і в повному обсязі.

Станом на сьогодні, загалом проведено 36 судових засідань, з яких, 24 –
ВІДКЛАДЕНО ЧИ ПЕРЕНЕСЕНО ЗА КЛОПОТАННЯМИ АБО ЧЕРЕЗ НЕЯВКУ ОБВИНУВАЧЕНИХ ЧИ ЇХ ЗАХИСНИКІВ. (Роз’яснюємо, що навіть за відсутності одного із обвинувачених, розгляд справи неможливий оскільки це є порушення права на захист).

Упродовж цього часу прокуратурою вжито ряд заходів задля якнайшвидшого розгляду справи у розумні строки.

Так, призначено службову перевірку медичних закладів, де лікувався один із обвинувачених – перший заступник міського голови Іштван Цап, у суді допитано лікаря цього ж обвинуваченого, за клопотанням прокурора призначено та проведено судово-медичну експертизу стану здоров’я обвинуваченого та скеровано до суду лист, щодо активізації судового розгляду у розумні строки.

Власне, неодноразові зриви судових засідань обвинуваченими принесли їм певні «результати» – закінчився термін повноважень у судді, яка розглядала справу. Як наслідок – провадження передано до іншого судді і слухання розпочато спочатку.

Залишилось власне не так багато: допитати ще деяких свідків, дослідити матеріали кримінального провадження (в тому числі і відео, отримане в ході проведення негласних слідчих дій), допитати обвинувачених, і завершальна стадія – дебати.

При бажанні сторони захисту, аби чим швидше завершити розгляд цієї справи у суді потрібно виключно одне – забезпечувати явки всіх обвинувачених та їхніх захисників у судові засідання.

sweet.tv
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *