У Литві росте Закарпатський сад (фото)

У Литві росте Закарпатський сад (фото)

Нещодавно делегація Закарпатської області перебувала з візитом у партнерському Каунаському  районі Литви.

        Очолив делегацію заступник голови облради Петро Грицик. У її складі були: Вільшинківський сільський голова Іван Цубина, директор Перечинської гімназії ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку Жанна Опаленик, начальник відділу тваринництва департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Ніна Кіш та ін.

Мета візиту – розширення ділових контактів, здійснення культурних обмінів, участь у спільних освітніх проектах, досвід інтеграції в ЄС  та ін.

У ході урочистостей, які відбулися  в унікальному замку Раудондваріс, Петро Грицик найперше подякував господарям за запрошення  з нагоди Дня Литовської держави та від імені голови Закарпатської облради Михайла Рівіса, всього  депутатського корпусу краю привітав литовців, побажав їм міцного здоров’я і щастя, а країні – розквіту і миру. Відтак наголосив, що співпраця, започаткована у 2015 році, набирає нових обертів, стосунки стають взаємовигіднішими, а  перспективи- чіткішими.

Мер Валеріюс Макунас зі свого боку подякував за приїзд та наголосив, що дружній прийом їхньої делегації на Закарпатті цієї весни  залишив добрий слід у серцях литовців.

  • Ми захопилися красою вашого краю та щирістю жителів Закарпаття. Багато почерпнули корисного для себе і навіть запозичили досвід кращих практик  в агропромисловому господарстві та фермерстві, – наголосив мер.

Авжеж, у Каунаському районі розвинене сільське господарство, тож у перший день візиту делегація Закарпатської області відвідала фермерське господарство Аудріуса Баніоніса в районі Тауракіміс. На фермі працює більше 100 осіб місцевої громади. Вирощують свиней, велику рогату худобу мꞌясних порід, овець, діє пекарня, сироварня, цех з переробки м’яса. Як підкреслив Валеріюс Макунас, А. Баніоніс є прикладом соціально відповідального фермера: “Аудріус підтримує спільноти свята, церкву, культурні заходи, допомагає старості контролювати громадські місця, надає благодійну допомогу”.

    Фермер запросив делегацію оглянути яблуневий сад. І яким здивуванням було те, що цей сад фермер  посадив, захопившись ідеєю організації саду ФГ «Коник» Ужгородського району під час візиту на Закарпаття.

  • Від тепер цей сад знатимуть у Каунаському районі як «Закарпатський» – таку символічну назву він здобув заслужено, –  сказав фермер.

Наступного дня делегація у супроводі віце-мера Йонаса Гурскаса відвідала Каунаську торгово-промислову палату та зустрілася з представниками Біржі праці. Серед іншого було обговорено можливі галузі співпраці між регіонами, соціальні гарантії українців, які працюють в Литві, та правові аспекти зайнятості. На зустрічі зі старостою м. Гарлява Нійолє Тарвідене була представлена організація роботи самоврядування і освітніх закладів. Делегація ознайомилася з роботою Гарлявської художньої школи, Культурно-спортивного центру та бібліотеки.

Фото: Едмундас Малішаускас

Прес-служба облради

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *