Цирк зі 100 літньою історією тішить ужгородців

Цирк зі 100 літньою історією тішить ужгородців

Вдруге на Закарпаття прибув професійний Великий Будапештський цирк «Європа» під керівництвом під керівництвом заслуженого артиста Угорщини Антала Донерта. Прес-конференція Ужгородського прес-клубу відбулася під куполом цирку у Боздоському парку.

Циркові артисти розказали про свою щоденну роботу, продемонстрували цікаві трюки та повели учасників прес-туру за лаштунки.

Ще три дні в Ужгороді Великий Будапештський цирк «Європа» гостюватиме в Ужгороді ще цими вихідними. Цирку – понад 100 років, і належить він одній великій угорській родині Токач. За роки виросла ціла династія: ще їх прабабусі та прадідусі сучасної дирекції гастролювали із своїми маленькими програмами. Починалось все теж з невеликого цирку, а сьогодні вмісткість шапіто – майже 1500 глядачів. На арені і за її лаштунками виросли діти, внуки і правнуки засновників «Європи». Своє вміння дивувати, захоплювати, зачаровувати глядачів вони демонструють у різних країнах і містах.

«Цирк гастролює по Україні вже не вперше, понад 4 роки. Їм дуже тут сподобалось, і публіка – чудова, тому вони вирішили приїжджати сюди постійно, – розповідає Тетяна Мазуркіна, україномовний адміністратор Великого Будапештського цирку (артистка, повітряна гімнастка, конферансьє), – Два тижні в Ужгороді, а потім переїжджаємо у Перечин. Тому хто захоче, може приїхати до нас і туди. «Європа» побувала у багатьох обласних центрах України, гастролі ми починаємо завжди із Закарпаття». Тетяна познайомилася з трупою у Львові, оскільки працює стаціонарний хореограф у Львівському державному цирку. «Колектив з Будапешта приїхав туди до нас гастролювати – ми з ними потоваришували тісно і ось так почали співпрацювати. Мені довелося вивчити угорську, бо інакше не могла співпрацювати», – розповідає артистка.

Кожен з сім’ї Токач є артистом у певному жанрі – жонглери, еквілібристи, клоуни дресирувальники тварин… Загалом циркова трупа складається з понад 30-40 осіб. У програмах беруть участь понад 30 тварин: поні, коні, лами, верблюди, слон, бегемот, зебра та інші.

Тварини подорожують разом із своїми господарями, звикли до кочового способу життя. Кожна тварина у цирку має паспорт і документ, який засвідчує всі щеплення та відсутність хвороб. Поки артисти відпочивають, їх підопічні мирно відпочивають в ужгородському парку «Боздоський». Саме тут розкинуто шапіто, розташовані господарська та адміністративна частину «Європи». Під каштанами жують травичку верблюди, під липою – лама, зацікавлено вивчає відвідувачів. Коні «в яблуках» розморені весняним сонечком демонструють блискучі гриви. В окремому павільйоні – індійська слониха Мадам Ізабель: виконує цікаві трюки і працює …цирульником.

У Великого Будапештського цирку «Європа» є традиція: коли вони заїжджають у місто, то кожна машина сигналить і такий гул одразу привертає увагу дорослих і малих. Цирк приїхав!

sl8 P1020953 sl2 sl3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *