Категорії Новини

“Свобода” завдала удару у відповідь по угорському “Йоббіку”

У деяких ЗМІ поширилась інформація, що «Свободу» зі скандалом виключили із Альянсу європейських націоналістів за побиття закарпатських угорців. Зокрема таке повідомлення опублікувала російська агенція «Рідус».
 

http://photo.unian.netСталося це нібито після гнівного відкритого листа депутата Європарламенту Бели Ковача, який представляє угорську, націоналістичну партію «Йоббік».  В ньому він звинуватив представників «Свободи» в організації маршів та насильницьких акцій проти угорської громади в Ужгороді та Берегові.

За словами Ковача, у закарпатському містечку Берегово пізно ввечері 29 березня прихильники «Свободи» пройшли маршем, викрикуючи грубі антиугорські гасла: «Угорці – свині», «Угорці, геть з Закарпаття!», «Смерть мадярам!».

У коментарі «Рідусу» Бела Ковач пояснив, що від закарпатських угорців він дізнався, як після закінчення маршу «свободівці» били етнічних угорців, у тому числі, підлітків. Подібними ж неприємними інцидентами було ознаменоване й святкування закарпатськими угорцями річниці національно-визвольної революції 1848-49 років.

«У Берегові відзначалося національне свято, куди з’їхалися різні угорські фольклорні ансамблі, – пояснив президент Міжнародної організації з спостереження за виборами CIS-EMO Олексій Кочетков. – На це святкування цілеспрямовано приїхала пара автобусів активістів партії «Свобода», які під антиугорські гасла почали жорстоко бити учасників святкування, перш за все, під роздачу потрапили підлітки».

За словами Кочеткова, «свободівці» били всіх, хто прикріпив в той день собі на груди стрічку з кольорами національного угорського прапора.

«Як віце-президент і скарбник Альянсу європейських національних рухів я повідомляю, що ми надалі ні в якій формі не бажаємо співпрацювати з організацією, яку представляє Олег Тягнибок», – повідомив російському виданню Ковач.

Утім сьогодні цю інформацію спростував народний депутата від фракції «Свободи» Ігор Мірошниченко.»Ця новина дуже бородата. Її розповсюдила ПР, аби дискредитувати «Свободу», – наголосив віну коментарі Gazeta.ua.

«Жодних санкцій проти «Свободи» в Альянсі не було, – додав Мирошниченко. – Що стосується закарпатських угорців, то ніхто їх не дискримінує, бо ми вважаємо, що всі люди і нацменшини, які живуть на території України мають виконувати закони України, мають поважати мову та культуру нації, та разом із нами розбудовувати нашу країну. Ми так само будемо захищати їхні інтереси».

«А щодо угорського «Йоббіка», то якраз проти них і були спрямовані санкції, бо вони порушують питання територіальної цілісності держави, а ми не порушуємо», – зауважив український політик.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *