Сьогодні святкують День матері

день матеріДень матері щорічно відзначається у другу неділю травня в багатьох європейських країнах, США, Канаді, Китаї та Японії.

Ідея святкування Дня матері належить американці Джулії Уорд Хоув, яка в 1872 році опублікувала прокламацію Дня матері. Але свято тоді так і не був затверджене.

Пізніше, в 1907 році вчителька з Графтона в Західній Вірджинії Анна Джарвіс написала листа міністрам, бізнесменам і політикам з проханням встановити День матері, в пам’ять про свою маму, яка пішла з життя.

Свято було узаконене в США Президентом Вудро Вілсоном тільки через 7 років – 8 травня 1914 року.

Українці вперше відзначили День матері в 1928 році – але не на рідній землі, а в Канаді, де його провів Союз українок цієї країни.

У 1929 році завдяки організаторським старанням редактора тижневика «Жіноча доля» Олени Кісилівської, День матері прийшов в Галичину.

І тільки в 1999 році День матері став повноцінним святом України – указом Президента була встановлена офіційна дата його святкування: друга неділя травня.

Тому  привітайте своїх матусь з цим святом, приділіть їм всю свою увагу. Мати – це  невичерпне джерело любові, берегиня смі’ї та традицій роду. За шаленим темпом життя ми часто забуваємо сказати кілька теплих слів, бодай по телефону, найріднішій людині на світі. А вони цього дня так чекають від своїх дітей тепла та слів вдячності…

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *