Doc.ua запис до лікаря

Словацькі виконавці змагалися у Середньому

Словацькі виконавці змагалися у Середньому

14 травня 2013 року в Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся п’ятнадцятий обласний конкурс словацької народної пісні „Золотий соловей”.

Основними завданнями конкурсу традиційно є виявлення і підтримка юних талантів, сприяння розвитку дитячої вокальної творчості, збереження словацьких народних традицій, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи зі словацьким фольклором. Засновники конкурсу – управління    культури     Закарпатської     облдержадміністрації (начальник Юрій Глеба), відділ культури  Ужгородської райдержадміністрації (начальник Леонтій Ленарт), Середнянська дитяча школа мистецтв (директор Оксана Ленарт) та обласна культурно-освітня організація „Матіца Словенска” на Закарпатті (голова Йосип Гайніш) – зробили все для того, щоби втілити в життя всі поставлені завдання та достойно організувати мистецьке змагання. І цього разу все вдалося на найвищому рівні, як того і вимагав ювілейний статус конкурсу.

Перед початком конкурсної програми всіх присутніх привітали Генеральний консул Словацької Республіки в м.Ужгороді Янка Бур’янова, голова Центральної Ради Союзу русинів-українців Словацької Республіки Петро Сокол, заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації Василь Марюхнич, голова обласної культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на Закарпатті Йосип Гайніш,  начальник відділу культури    райдержадміністрації Леонтій Ленарт.

Цього разу у Середньому зібралися 62 учасники (рекордна кількість) з Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського, Воловецького, Мукачівського,  Тячівського районів, міст Ужгорода, Мукачева, Хуста і Чопа.  Традиційно вони змагалися у трьох вікових категоріях: 1-а категорія – солісти-вокалісти та дуети віком до 10 років,   2-а категорія – солісти-вокалісти та дуети віком від 10 до 14 років, 3-я категорія  – солісти-вокалісти та дуети віком від 15 до 18 років.

Компетентне журі, до складу якого входили: Гайніш Й.Й.– голова обласної культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” на Закарпатті, Марюхнич В.В. –  заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації, Фролова В.В. –  провідний спеціаліст відділу мистецьких навчальних закладів управління культури облдержадміністрації, Ленарт Л.Д. – начальник відділу культури  райдержадміністрації, Симочко С.М. – завідуюча вокально-хоровим відділом Середнянської ДШМ, художній керівник народного вокально-хореографічного ансамблю „Словенка” та Юрай Платко – вчитель ЗОШ І-ІІІ ст № 4 м.Ужгорода з честю впоралося із своєю нелегкою задачею і винесло справедливе рішення щодо розподілу призових місць.

У 1-й віковій категорії перемогу святкувала Юлія Кабацій з  Великолучківської ДШМ.   Друге місце посіли  Анастасія Барна  (Дубівська ДШМ), Даніела Софілканич (Воловецька ДШМ)  і    Емілія Кузьма  (Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ст. №4).    Третє місце  у  цій віковій категорії  розділили  Анастасія Окс  (Мукачівська ДШМ №1 ім.С.Мартона),  Камілла Мудрова (Тарновецька ДШМ) і  Катерина Немйо (Мукачівська ДШМ №2).  Серед дуетів у цій категорій перемогли сестри Елізабет і Евеліна Кайнц з Великолучківської ДШМ, друге і третє місця не присуджувались.

У 2-й  віковій  категорії  перемогу розділили Юлія Бежинець  з Мукачівської ДШМ №2 і Олександра Баюр з Вишківської ДШМ.   Другі   місця   посіли    Жанна    Скворцова (Перечинська гімназія)   і  Юліанна Мензул (Мукачівська ДШМ №1ім.С.Мартона). Треті місця здобули Анастасія Кунак і Станіслав Федак з Великолучківської ДШМ, а також Мілан Гудак (с.Кольчино-Фрідєшово, римо-католицька церква).  Серед дуетів у цій віковій категорії  перше місце здобув дует у складі: Кос Юлія – Задирака Аліса ( Великоберезнянська гімназія),  друге місце – дует у складі: Біксей Олександра – Мензул Юліанна (Мукачівська ДШМ №1ім.С.Мартона), третє місце – дует у складі: Газій Ангеліна – Резуненко Віолетта (Великолучківська ДШМ).

У 3-й віковій категорії перше місце здобула Ніколетта Герцак (Великолучківська ДШМ), друге – Валентина Мильцева (Мукачівська ДШМ №2), третє  – Нінорта Елія      (Мукачівська ДШМ №2).  Серед дуетів перше місце  у цій  віковій   категорії посів дует у складі: Герцак Ніколетта – Окс Мар’яна (Великолучківська ДШМ), друге – Юдіта Богуш і Орос Христина , також з Великолучківської ДШМ, третє місце серед дуетів у цій віковій категорії  не присуджувалось.

Слід також відзначити велику роботу викладачів і концертмейстерів навчальних закладів, що готували учасників.  Високу оцінку присутніх  отримав ведучий  конкурсної програми, вчитель Ужгородської ЗОШ №4 Янко Поханіч, який майстерно провів вступну, концертну  і  завершальну частини конкурсу, вміло поєднуючи оголошення  учасників, пізнавальні факти з історії конкурсу і дотепні  жарти,  що  завжди  знаходило  відгук   у глядачів і конкурсантів протягом всієї п’ятигодинної програми 15-го „Золотого солов’я”.

На слова похвали також заслуговує чудова робота звукорежисерів конкурсу Михайла Лемака і Віталія Пігана,  які з допомогою  звукопідсилювальної  апаратури  допомогли  всім  без винятку учасникам якісно виконати свої твори.

Переможці і призери отримали дипломи і грамоти, а також цінні подарунки та пам’ятні  сувеніри від організаторів конкурсу. Подяками за участь і сувенірами були також нагороджені всі учасники конкурсу. Приємним нововведенням у  конкурсі стало те, що всі учасники, викладачі і концертмейстери конкурсу завдяки обласній культурно-освітній організації „Матіца Словенска” на Закарпатті і особисто пану Йосипу Гайнішу після конкурсних виступів були безкоштовно нагодовані смачним обідом у ресторані „Старий Лін” у с.Лінці (власник В.Біровчак). Тому всі  роз’їжджалися з Середнього у чудовому настрої, висловлюючи надію знову зустрітись через рік у конкурсній програмі 16-го „Золотого солов’я”, який, сподіваємося, буде організований не гірше, ніж цьогорічний конкурс.

Оксана Ленарт, директор Середнянської  ДШМ

словаки8 словаки словаки2 словаки3 словаки4 словаки5 словаки6 словаки7

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *