Категорії Новини

Скандальний директор Києво-Печерської Лаври є пасією Балоги?

У понеділок скандал навколо заповідника Києво-Печерська Лавра досяг свого апогею – стало відомо про масове звільнення співробітників, які працювали в установі роками.

Крім головної скандалістки екс-моделі Влади Прокаєвої, під гарячу руку директора Вікторії Лісничої потрапило 4 заступники, за словами співробітників заповідника, звільнено ще близько 20 працівників. Деякі з них уже готові судитися через незаконне звільнення, у цьому їм обіцяють допомогти юристи.

Конфлікт, який зовні виглядав війною двох не дуже врівноважених жінок, після ескалації відкрив багато неприємних подробиць з життя заповідника.

Музейники розповіли, що за стінами осередку культури і духовності вже давно впроваджують у життя не зовсім чисті схеми отримання прибутків і освоєння бюджетних грошей.

Заступник начальника юридичного відділу заповідника Ірина Потапова пропрацювала у Лаврі 10 років, своє звільнення вважає незаконним.

“Можна сказати, що конфлікт розпочався з мене, я була ініціатором листа до Мінкульту проти нового гендиректора. Коли під Лісничу почалася розробка нового штатного розпису, який лише погіршував наше положення, я виступила проти”, – розповіла жінка.

Наступного ж дня після листа до Мінкульту, Потаповій винесли одну догану, наступного дня – другу, і того ж дня звільнили з формулюванням “систематичне невиконання службових обов’язків”.

“У мене – двоє неповнолітніх дітей, 6 і 12 років, і моя компенсація прирівнюється до матері-одиначки. Тобто мене за законом не можна звільняти, лише у разі повної ліквідації підприємства, і то, з майбутнім працевлаштуванням”, – стверджує вона.

“Я подала заяву у прокуратуру, тому що дії гендиректора підпадають під кримінальну відповідальність”, – додає Потапова.

Ще одна звільнена Лісничою заступниця Світлана Зорінець вже судиться зі своїм колишнім шефом.

Вона не жаліє епітетів на адресу Лісничої і вважає, що розбрат у роботу заповідника внесла саме вона.

Люди, яких звільнили, домоглися того, що вдалося прибрати тіньові схеми роботи. Зокрема, у плані екскурсійної роботи, де йдеться про живі гроші. “Якщо у 2010 році заповідник перерахував до бюджету 6 мільйонів гривень, то у 2011 році – 17 мільйонів гривень. Це суттєвий показник, за яким судять про результати роботи. Але на 2012 рік заплановано перерахувати у бюджет ту саму суму – 17 мільйонів. Але у травні цього року вартість квитків була підвищена! Тобто виникає питання, чи не повертаються старі схеми”, – повідомив експерт Палій.

Він каже, що особливо підозрілим виглядає звільнення заступника директора Світлани Зорінець. Саме вона, за словами експерта, почала згортати “сірі” екскурсійні схеми, коли надходження від продажу квитків йшли повз касу, у чиїсь кишені.

Сама Зорінець підтверджує, що в Лаврі функціонували “сірі” фінансові схеми.

У міністерстві культури відмовилися коментувати інформацію про звільнення у заповіднику. Але, судячи з усього, особисто втручатися у конфлікт у Лаврі міністр не збирається – з 6 серпня Михайло Кулиняк пішов у 10-денну відпустку.

Як відомо Вікторія Ліснича є головою Київської організації ЄЦ і своєю кар’єрою завдячує нашому землякові Віктору Балозі, що спочатку влаштував її працювати заступником міністра культури, а відтак директором Києво-Печерської Лаври. І це притому, що пані Вікторія за освітою медик. Чого не зробиш заради гарної жінки! Як бачимо з фото, Вікторія Ліснича також має дружні стосунки з іншим відомим єдиноцентристом нардепом Ігорем Крілем. 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *