Серцево-судинні хірурги України і Польщі зберуться в Ужгороді

23-24 травня 2013 року в приміщенні Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру  (м. Ужгород, вул. Л. Толстого, 12)  під егідою Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров’я України, асоціації серцево-судинних хірургів України, товариства кардіоторакальних хірургів Польщі, ДУ «Національного інституту ту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова НАМН» (м. Київ), департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Закарпатської області (м.Ужгород) відбудеться V  КОНГРЕС СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ХІРУРГІВ УКРАЇНИ і ПОЛЬЩІ  “АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ” присвячений 100- річчю з дня народження академіка М.М.Амосова.

 

Початок роботи наукових секцій з 10.00.

Урочисте відкриття о 17.30

 

 (Більш докладно. див. программу конференції у приєднаному файлі)        

 

Серед учасників конференції такі відомі та авторитетні кардіохірурги: 

 

Геннадій Васильович КНИШОВ – Президент Асоціації серцево-судинних хірургів України, академік НАМН, НАН України і РАМН ( Уперше в Україні застосував хірургічну корекцію тахісистолітичних форм порушень серцевого ритму. Ним розроблена оригінальна теорія походження тяжких захворювань обструктивних гіпертрофічних кардіопатій і на її основі сформовано перспективний метод лікування трикамерною електрокардіостимуляцією. Уперше в світі доведено роль низького імунологічного статусу в розвитку гострого інфекційного ендокардиту та запропонована і впроваджена методика штучного підвищення температури тіла хворого, доведена її роль як пускового механізму стимуляції імунітету пацієнта (за цією методикою прооперовано понад  тисячі хворих, отримано найнижчу летальність у світі, а частота рецидивів – у п’ять разів нижча, ніж у інших клініках світу).

Академіком Г.В. Книшовим особисто розроблено і широко впроваджено в Україні: метод тимчасової коронарної перфузії, на основі якого почали імплантуватись штучні аортальні клапани; апарат для видалення тромбів з лівого передсердя на працюючому серці, що дало можливість запобіганню тромбоемболічних ускладнень; метод ретроградної консервації та захисту серця у хворих на ішемічну хворобу серця з повністю заблокованими коронарними судинами, що дало можливість виконання операції аорто-коронарного шунтування у тяжких хворих; здійснено усунення найскладніших порушень ритму серця за допомогою низькотемпературної (мінус 70) абляції зі штучним кровообігом).

Маріан ЗЕМБАЛА – Директор Департаменту хірургії серця і трансплантації Силезьского Центру хвороб серця, Польща (першим у Польші зробив пересадку серця)

 

Борис Михайлович ТОДУРОВ – головний кардіохірург  Міністерства  охорони здоров»я України, професор, доктор медичних наук, директор Київського кардіологічного центра (Вперше в Україні здійснив трансплантацію серця  людини,  зробив операцію Батісти (альтернатива трансплантації серця). Також вперше в Україні зробив торакоскопічну операцію дитині з вродженою вадою серця. У 2002 року вперше в Україні зробив тромбектомію з нижньої вени в комплексі з нефректомією в умовах штучного кровообігу).

 

Василь Васильович ЛАЗОРИШИНЕЦЬ – д.мед.н., професор, член-кореспондент НАМН, начальник лікувально-організаційного управління НАМН (один із піонерів створення та становлення школи кардіохірургії новонароджених в Україн
Вперше в Україні успішно виконав операцію «Норвуд 1» при синдромі гіпоплазії лівих відділів серця, що є підтвердженням найвищої хірургічної майстерності. Вперше в світі разом з американськими кардіохірургами розробиво методику та запровадив хірургічне лікування дефекту міжшлуночкової перегородки, ускладненого високою легеневою гіпертензією методом «подвійної заплати » яка отримала високе визнання як на державному та і світовому рівні).

 

ТЕМАТИКА КОНГРЕСУ

1.    Поєднані з серцево-судинною хірургією інтервенційні методи діагностики і лікування. Гібридні операції.

1.1.    Формування артеріального тиску людини. Перший досвід транскатетерного лікування артеріальної гіпертензії;

1.2.    Електрофізіологічні дослідження і немедикаментозне лікування порушень ритму серця та ресинхронізаційна терапія серцевої недостатності;

1.3.    Транскатетерна імплантація клапанів серця;

1.4.    Транскатетерне ендопротезування аорти;

1.5.    Транскатетерна корекція та паліативні втручання при ВВС.

  1. 2.        Ішемічна хвороба серця. Хірургічні і терапевтичні проблеми. Стентування та АКШ як профілактика гострого інфаркту міокарду. Тромболізис та інші втручання при гострому інфаркті міокарду.

2.1.    Поєднання ішемічної хвороби серця і патології клапанного апарату серця.

2.2.    Хірургія постінфарктних аневризм лівого шлуночка.

2.3.    Хірургія постінфарктних дефектів міжшлуночкової перегородки.

2.4.    Ішемія міокарда без атеросклеротичного ураження коронарних судин.

3.    Хірургічне лікування патології магістральних судин великого і малого кола кровообігу.

3.1.    Патологія грудної аорти і аортального клапана.

3.2.    Патологія черевного відділу аорти.

3.3.    Аневризми. Проблеми патогенезу і хірургічного лікування.

3.4.    ТЕЛА.

4.    Хірургія вроджених вад серця.

5.    Хірургія набутих вад серця.

5.1.       Дегенеративні і ревматичні клапанні вади серця.

5.2.    Інфекційний ендокардит. Ускладнені форми активного інфекційного ендокардиту.

6.    Кардіоміопатії і пухлини серця.

7.    Анестезіологічні проблеми кардіохірургічних операцій та інтенсивна терапія післяопераційного періоду.

8.    Проблеми біомедичної інженерії, штучного кровообігу та термічного впливу в кардіохірургії.

9.    Сестринська справа.

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *