Росія продовжує шантажувати Україну трубою

Росія заявляє, що може приєднатися до консорціуму з управління української ГТС тільки в тому випадку, якщо Україна вийде з Енергетичного союзу.
Про це заявив прем’єр Дмитро Медведєв в інтерв’ю закордонним ЗМІ, передає прес-служба глави кабміну.
“Ця пропозиція має бути цікавою. А в якому випадку вона буде цікавою? Тільки в тому випадку, якщо ми будемо розуміти, що наші інтереси, у цьому випадку інтереси “Газпрому” і інтереси держави в цілому, гарантовані”, – заявив він.
“А коли вони можуть бути гарантовані? Коли ми не потрапимо в ситуацію, при якій нас при певних подіях просто виставлять із цього консорціуму або визнають його таким, шо не відповідає тим або іншим, наприклад, європейським правилам, або, умовно, договору, який оформляє відносини з енергетичною хартією”, – пояснив він.
“Тому альянс між Росією й Україною в цьому випадку може бути тільки за умови виходу України із цілої низки відповідних інститутів, включаючи договір про приєднання до Енергетичного союзу, якщо, ще раз підкреслюю, це Україні цікаво”, – заявив Медведєв.
“Не цікаво, будь ласка, тож ми будемо розбудовуватися своїм шляхом, а Україна може залишатися в будь-яких міжнародних угодах, це її суверенне право. Але якщо ми про щось домовляємося, ми маємо забезпечити свої інтереси. Переговори на цю тему тривають, наші українські колеги нам періодично посилають сигнали, але далі цих сигналів поки процес не йде. Поживемо – побачимо”, – додав він.
“Самі українці мають зрозуміти, що їм треба. Якщо їм цей консорціум потрібний двосторонній, тристоронній, вони повинні нас зацікавити в тому, щоб ми в ньому брали участь. Для нас зараз це не те, що прийнято характеризувати коротким словом must. Це зовсім не те, до чого ми негайно прагнемо”, – відзначив Медведєв.
Медведєв сказав, що обговорював це з українським прем’єром і з відповідним профільним віце-прем’єром. “Звичайно, ця розмова триває й на президентському рівні – не дуже давно президент Янукович приїжджав до нас”, – додав Медведєв.
Раніше на початку лютого президент Янукович заявив, що Україна не задоволена співробітництвом з Енергетичним співтовариством.
Україна вступила в Європейське енергетичне співтовариство в лютому 2011 року. Це об’єднання країн Південно-Східної Європи, створене для досягнення соціально-економічної стабільності й безпеки поставок енергоресурсів серед країн-членів і Європейського Союзу в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *