Letyshops

Російські вантажівки з так званою “гуманітарною допомогою” вдерлися на територію України

конвойКонвой Російської Федерації перетнув державний кордон України незаконно, з порушенням міжнародних правил та процедур, без згоди та супроводження Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Таким чином, Росія розпочала незаконне ввезення власного «гуманітарного вантажу» на територію України. Про це йдеться в заяві МЗС України, – передає Укрінформ. 

 “Попри те, що попередньо служби прикордонного та митного контролю України розпочали оформлення російського конвою, сьогодні вранці українських службовців було заблоковано російськими силами й відсторонено від проведення перевірки решти автомобілів колони, незважаючи на попередні домовленості і те, що їх було попередньо запрошено на територію РФ російською стороною. Ми турбуємося про безпеку наших службовців. Крім того, наразі ані українській стороні, ані МКЧХ не відомий вміст згаданих вантажівок, що викликає особливі побоювання”, – йдеться в заяві.

Зовнішньополітичне відомство наголошує, що російські автомобілі в’їхали на територію України без відповідного прикордонного та митного оформлення, а вантаж не був в установленому порядку переданий представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Це, зазначається в документі, свідчить про навмисний та агресивний характер дій російської сторони.

«Як ми раніше наголошували, усю відповідальність за безпеку вантажу несе російська сторона. Звертаємо увагу, що з українського боку було вжито усіх необхідних заходів з метою гарантування безпеки цього вантажу. З метою запобігання провокаціям нами надано всіх необхідних розпоряджень для безпечного пропуску конвою. Однак, попри всі спроби української сторони, досі не вдалося встановити контакт між генштабами збройних сил України та РФ, що є критичним з метою забезпечення безпеки слідування конвою. Звертаємо увагу, що по можливому маршруту слідування вантажу терористи ведуть мінометний вогонь», – йдеться в заяві МЗС.

Українське зовнішньополітичне відомство також заявляє про те, що українській стороні не відомо про зміст домовленостей російської сторони з луганськими бойовиками, тож можливість будь-яких спланованих провокацій не виключається.

«Вважаємо цей акт черговим кричущим порушенням Російською Федерацією ключових принципів міжнародного права, зокрема непорушності кордонів, невтручання у внутрішні справи іншої держави та добросовісного виконання міжнародних зобов’язань. Закликаємо усіх міжнародних партнерів приєднатися до рішучого засудження незаконних та агресивних дій Російської Федерації» – йдеться у заяві МЗС України.

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *