Прокуратура затвердила обвинувальний акт стосовно голови ДВК з округу Балоги, яка незаконно видала бюлетені для голосування

Прокуратура затвердила обвинувальний акт стосовно голови ДВК з округу Балоги, яка незаконно видала бюлетені для голосування

Прокуратурою та поліцією Закарпаття продовжується системна робота із притягнення до відповідальності осіб за порушення виборчого законодавства.

Так, у травні 2020 року, прокуратурою  Закарпатської області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно голови дільничної виборчої комісії 69 одномандатного виборчого округу у с. Червеньово, Мукачівського району.

У ході слідства зібрано докази, які підтверджують, що підозрювана, усупереч складеної присяги та діючого законодавства, незаконно видала невстановленим особам 45 бюлетенів, на імена осіб, які у день проведення позачергових виборів до Верховної Ради України перебували за кордоном.

Дії підозрюваної кваліфіковані за ч.2 ст.158-1 КК України, тобто надання виборчих бюлетенів особам, які не мають право їх отримувати, вчинене членом виборчої комісії, за попередньою змовою групою осіб.

Сторона захисту, оцінивши зібрані у ході розслідування докази, пішла на угоду з стороною обвинувачення, визнавши свою вину в інкримінованому злочині.

Наразі, обвинувальний акт разом із угодою про визнання винуватості, скерований до Мукачівського міськрайонного суду для затвердження.

Досудове розслідування здійснювали слідчі та детективи відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Закарпатській області. Прокуратура області забезпечила процесуальне керівництво за ходом слідства.

Таким чином, уже десять обвинувачених членів ДВК 69 одномандатного виборчого округу, визнали свою вину у інкримінованих злочинах.

Повідомляє пресслужба прокуратури Закарпатської області

Суперник Віктора Балоги на ВО №69 Едгар Токар також повідомив інформацію з цього приводу:

І знову – перемога! Нам вдалося довести факти фальсифікацій на двох виборчих дільницях у 69 виборчому окрузі. Отож – деталі.

65 голосів виборців фальсифікували на виборчій дільниці у селі Червеньово Мукачівського району під час парламентських виборів 21 липня 2019 року.

Слідство встановило, що одна із членів ДВК свідомо видала 52 бюлетені на ім’я осіб, які не брали участі у голосування, бо в цей час були за межами області або за межами території України.

Появу ще 13-ти виборчих бюлетенів, які виявилися зайвими, відповідно до виборчої документації, слідство зясовує, як і осіб, які ці бюлетені вкинули до виборчих урн.

По першому випадку сьогодні, 7 травня, член дільничної комісії визнала свою провину, підписавши угоду про визнання винуватості. По другому випадку – вкидуванні бюлетенів, досудове слідство триває.

Сподіваюсь, найближчим часом будемо розуміти, хто винен у фальсифікації решти голосів.
І ще одна новина!!

Вчора Мукачівський міськрайонний суд виніс вирок у справі про фальсифікацію голосів на ДВК у селі Завидово Мукачівського району. Цим рішенням підтверджено 3 випадки незаконного голосування. На жаль, суд поки не встановив хто персонально із членів Завидівської ДВК причетний до цих фальсифікацій, але те, що ці випадки доведені – вже хороший показник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *