Посада мера Ужгорода стане розмінною монетою у торгах за пост голови Закарпатської облради

Посада мера Ужгорода стане розмінною монетою у торгах за пост голови Закарпатської облради

Доволі низький результат, який на виборах до Закарпатської облради показали партії-партнери  “Слуга Народу”( 11 мандатів) та “Рідне Закарпаття”(12 мандатів) змушує їх шукати майбутніх коаліціянтів у боротьбі за посаду голови облради. Для цього їм треба буде зібрати 33 голоси, адже повний склад Закарпатської обласної ради складатиме 64 депутати. Разом провладні сили мають всього 23 мандати. Перед їх лідерами Василем Петьовкою та Олексієм Петровим стоїть непросте завдання.

Інші партії матимуть наступну кількість мандатів: ВО «Батьківщина» (8),  КМКС (8), «Команда Андрія Балоги» (7), «ЄС» (6),  «За майбутнє» (6), «ОПЗЖ» (6). Найбільш життєздатною є коаліція «Батьківщина», КМКС, «Команда Андрія Балоги», «ЄС», «За майбутнє» (35 мандатів).

Найбільш ймовірним партнером “СН” та “РЗ” бачиться “Батьківщина”, котру контролюють Олександр Кеменяш та Михайло Ланьо. Разом така коаліція матиме 31 депутат, що також недостатньо, але в такій конфігурації легше шукатиметься наступний партнер, або група окремих депутатів.

Каменем спотикання ж для переговорів з “Батьківщиною” “слуг” та “ріднозакарпатців” стоїть посада Ужгородського міського голови. Завдяки особистому рейтингу голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова та нардепа Роберта Горвата до другого туру виборів їм вдалося з горем пополам заштовхати Віктора Щадея, на трьох нашкрябали трохи більше 6 тисяч, не набагато випередивши бізнесмена Сергія Ратушняка, який майже не займався виборчою кампанією. Діючий ж мер-самовисуванець Богдан Андріїв йшов за підтримки партії ВО “Батьківщина” (його рідний брат Андрій – перший номер у списку цієї політсили в Ужгородську міськраду та четвертий у обласну). Він набрав понад 9 тисяч голосів.

Зрозуміло, що для початку переговорів про майбутню спільну діяльність у Закарпатській облраді Петрову та лідеру “Рідного Закарпаття” Василю Петьовці треба піти на зустріч представникам ВО “Батьківщина”  у питанні виборів у другому турі міського голови Ужгорода. Олексій Петров не застосовує владний адмінресурс, взамін отримує підтримку в облраді.

Чи вдасться генералу Петрову вирішити складне завдання з багатьма невідомими дізнаємося найближчим часом.

Павло Федака.

http://

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *