Підсумки соціально-економічного розвитку Закарпаття за 2014 рік

закарпаття-прапор  Про підсумки економічного та соціального розвитку Закарпаття за 2014 рік поінформував заступник директора департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Юрій Гузинець.
Посадовець зазначив, що основні торічні показники роботи господарського комплексу області свідчать про часткове покращення економічного та соціального розвитку. Зокрема, обсяги випуску промислової продукції зросли порівняно з відповідним періодом 2013 року на 5,8% (по Україні спад на 10,7%). У добувній промисловості і розробленні кар’єрів та у переробній промисловості краю спостерігався ріст на 50,1% та на 6,2 % відповідно, скорочення виробництва на 3,0% допущено на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.
«Високі темпи приросту випуску продукції досягнуто у таких галузях переробної промисловості як: машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування – на 11,5%; виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – на 9,8%, виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність – на 8,0%, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 8,0%, металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім виробництва машин і устаткування – на 7,4%, текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 4,6%», – розповів Юрій Іванович, навівши конкретні цифри.
За його словами, загальний обсяг реалізованої продукції у відпускних цінах підприємств за звітній період 2014 року становив 9675,9 млн. грн. проти 8406,5 млн.грн. за відповідний період 2013 року, тобто збільшився майже на 1,3 млн.грн. У структурі реалізованої промислової продукції за видами діяльності найбільшу питому вагу (82,4 %) займає продукція переробної промисловості, в тому числі підприємств машинобудування – 42,9%; 15,6% – постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря; 1,5% припадає на добувну промисловість та розроблення кар’єрів; 0,5% – на забір, очищення, постачання води відповідно.
«Індекс обсягів сільськогосподарського виробництва у всіх категоріях господарств становив торік 101,6%, у тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 112,4% та господарствах населення – 101,0%», – зазначив посадовець.
«Впродовж 2014 року в галузі тваринництва вироблено 86,7 тис. тонн м’яса у живій вазі, 409,6 тис. тонн молока та 339,3 млн. штук яєць, що в порівнянні з 2013 роком становить 100,2%, 99,9% та 100,5% відповідно. Зросло поголів’я птиці на 1,0 %, поголів’я свиней залишилося на рівні попереднього року,  водночас скоротилося  поголів’я овець та кіз – на 2,9%, та поголів’я великої рогатої худоби – на 1,0%», – розповів заступник директора департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Юрій Гузинець.
Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *