Під головуванням закарпатських опозиціонерів в облраді пройшов семінар

удс8 жовтня 2013 року в сесійному залі засідань обласної ради під головуванням заступника голови Закарпатської обласної ради Сербайла А.А. та керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Поповича М. А. проведено інформаційно-методичний семінар «Про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування».
Координаторами заходу стали Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні та Закарпатська обласна рада.
Для участі в семінарі запрошені голови районних, міських, селищних та сільських рад, представники громадських організацій територіальних громад, агенцій регіонального розвитку органів місцевого самоврядування області, Управління державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області, Закарпатського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій та координатори Закарпатського обласного ресурсного центру громад проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Перед присутніми виступили заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Андрійович Сербайло, начальник управління правового забезпечення та взаємодії з органами влади  Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні Анатолій Іванович Ольшанський. В обговоренні роботи фонду взяли участь керівники органів місцевого самоврядування Закарпаття, які  розповісти про проблеми, які виникають у ході реалізації проектів, особливої гостроти набуло  питання фінансування уже виграних та офіційно погоджених проектів. На їхню думку  особливості роботи протягом 2013 року  казначейської служби створює ряд проблем з фінансуванням, що перешкоджає  місцевим органам самоврядування виконати поставлені завдання. Представником Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні паном Ольшанським А.М. та керівництвом Закарпатської обласної ради було надано ряд  роз’яснень та  пояснень щодо роботи фонду, написання проектів та їх подальшої реалізації.
Найбільш цікаві проекти, які впроваджуються  в області :
– «Усунення енергозатратних факторів в системі водопостачання та водовідведення»;
– «Реалізація програми з енерго та ресурсозбереження шляхом реконструкції існуючих старих котелень,  встановленням котлів на альтернативному паливі»;
– «Впровадження сучасних інноваційних підходів до управління твердими побутовими відходами».
Доречно відмітити, що на даний час 96 громадських організацій краю мають досвід написання проектів та транскордонних програм.
На думку організаторів заходу у разі підписання у м. Вільнюсі  Україною асоціації з ЄС шанси на отримання допомоги  у вигляді грантів фінансування програм розвитку громад Закарпаття збільшаться у 10 разів.

За інформацією начальника управління державної
служби  в Закарпатській області Сергія  Сивоуса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.