Першотравнева магія в угорських селах Закарпаття (ФОТО)

У ніч на перше травня в угорських селищах Закарпаття відбуваються таємничі дійства: чоловіки висловлюють свої почуття до жінок співаючи їм серенади та прикріплюючи до воріт “майфо”-травневі деревця, заквітчані яскравими стрічками та різнокольоровими кульками. Про це інформує на своїй сторінці у Фейсбук громадський діяч Інна Конар.
Своєрідна автентична альтернатива, набувшого популярності в останні роки, свята Валентина.
Однак на Закарпатті кохання висловлюють по-особливому палко не тільки юнаки дівчатам, а й одружені чоловіки своїм господиням. Вони заздалегіть запрошують музик, щоб ті виконали для їх прекрасних спутниць мелодійні угорські пісні-любовні серенади. Чим тішать їх серця та слух. Жінки ж у відповідь готують народні страви, ласощі, котрими пригощають гудак та коханих.
Деревця “майфо”, а це зазвичай молоді берізки чи тополі, парубки прикрашають та кріплять до воріт обійсть, де живуть незаміжні дівчата, у ніч з 30-го квітня на 1-е травня. Цим вони демонструють свої почуття та наміри.

Усю першотравневу ніч в угорських селищах вирують емоції, лунає музика, повітря дихає пристрастями. Ніхто не спить. В традиційному дійстві бере участь кожен.
А дехто з батьків чатує свої ворота, котрі у цю ніч можуть поцупити. Це теж першотравнева угорська традиція

угорці

угорці2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *