Нацбанк України планує закрити пункти обміну валюти

обмін валютНаціональний банк України має намір заборонити небанківським компаніям працювати на ринку обміну готівкової валюти, повідомив перший заступник глави НБУ Олександр Писарук.

“У нас банків достатньо”, – цитує Писарука Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що 99% від обсягу всіх операцій з обміну готівкової валюти припадає на банківські обмінні пункти. Перший заступник голови НБУ додав, що Україна займає друге місце в Європі після Болгарії за кількістю обмінних пунктів на 100 тисяч населення – 44.

Писарук додав, що рівень контролю за такими пунктами з боку банків також недостатній. У зв’язку з цим регулятор ініціює закріплення права проводити валютно-обмінні операції лише за банками, що дозволить впорядкувати такі операції, посилити за ними контроль і зменшити спекуляції на валютному ринку.

Як повідомлялося, після введених Нацбанком адміністративних обмежень, зокрема, заборони на більш ніж 5% відхилення курсів в обмінних пунктах від офіційного курсу гривні, торгівля готівковою валютою значною мірою перемістилася на чорний ринок. Курс продажу долара на ньому складає близько 20,0/20,3 грн за $1, тоді як в обмінних пунктах він виставлений на рівні 16,40/16,53 грн за $1

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *