Наталія Шетеля провела засідання комісії з гуманітарних питань Закарпатської облради

Наталія Шетеля провела засідання комісії з гуманітарних питань Закарпатської облради
Про шкільні автобуси, розвиток культури і мистецтва, оздоровлення та відпочинок дітей – питання, які розглядала профільна комісія обласної ради
У середу, 3 лютого, під головуванням Наталії Шетелі та за участі Зої Темнохудової, Марії Сігетій, Ільдіко Орос відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики.
Серед запрошених – перший заступник голови обласної ради Андрій Шекета, заступник голови Денис Ман, депутат облради, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, депутат облради Михайло Лаба, заступник голови ОДА Ігор Шинкарюк, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації.
Насамперед заслухали директорку департаменту освіти і науки Ганну Сопкову, яка інформувала про порядок використання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання у 2021 році шкільних автобусів. За словами очільниці департаменту, Закарпатській області передбачено 21 569,0 тис грн на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних для дітей з особливими освітніми потребами.
Г. Сопкова розповіла про алгоритм придбання таких автобусів для освітніх закладів краю. Із цього присутні депутати рекомендували враховувати при розподілі транспортних засобів такі критерії, як: віддаленість населених пунктів від опорних шкіл, наявність регулярних перевезень у межах сіл, можливість співфінасування, гарантійні листи.
Звучали пропозиції щодо необхідності забезпечення шкільними автобусами учнів Неліпинської та Дубриницько-Малоберезнянської територіальних громад, з яких є відповідні клопотання.
Андрій Шекета запропонував профільному департаменту підготувати конкретний аналіз щодо потреб у забезпеченні шкільними автобусами із врахуванням усіх норм аби закарпатські учні мали якісний доступ до навчального процесу.
Жваво обговорили депутати й проблемні питання розвитку культури і мистецтва, збереження національно-культурної спадщини області. Зокрема, щодо передачі закладів культури на баланс територіальних громад, подальшої роботи бібліотечної системи у місцевих громадах, нові функції бібліотек, можливість участі таких закладів у грантових проєктах розвитку територій тощо.
Також профільна комісія ознайомилися із станом розвитку інформаційної галузі краю та шляхи розв’язання проблем, обсягів та джерел фінансування книговидання місцевих авторів у 2021 році. За словами, голови комісії Наталії Шетелі, у поточному році збільшилося фінансування Програми підтримки творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню в області, а також завершилася подача заявок видавництв на фінансування, тож комісія буде вивчати подані матеріали.
Окрім того, у порядку контролю за рішенням обласної ради на засіданні заслухано інформації керівників профільних підрозділів ОДА з таких питань: про хід реалізації у 2020 році Програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні на 2018-2025 роки; про виконання у 2020 році Регіональної програми сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства у сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки; про виконання у 2020 році Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018-2021 роки.
У ході засідання також було розглянуто звернення, які надійшли до профільної комісії, у результаті – внесено пропозиції та рекомендації щодо порушених у них питань. Йшлося й про заохочення та підтримку обдарованих учнів-випускників ЗОШ, які здобули максимальну кількість балів на зовнішньому незалежному оцінюванні. Також пропонується розробити механізм заохочення молодих фахівців у галузі освіти, культури і спорту, аби вони залишалися працювати у себе вдома – у Закарпатській області.
Напрацьовані комісією рекомендації будуть враховані обласною радою та облдержадміністрацією в установленому порядку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.