Від свідків події вдалося дізнатися небагато. Швейцар Іван розповів, що вчора закінчив зміну раніше, ніж звичай, оскільки був понеділок, тобто близько 23.00. “Нічого підозрілого я не бачив, – каже він. – Було кілька людей біля мосту, але потім розійшлися. Тому для мене сьогодні цей випадок став прикрою новиною…”
Натомість офіціант-бармен (який просив не називати свого імені) розповів більше: “Те, що пам’ятник горить я побачив, коли проводжав з бару останнього клієнта. Це було вже за північ, можливо десь половина першої ночі. Раптом – бачу вогонь. І досить сильний. Одразу побіг за відрами, а потім до каналу Верке. Бігав кілька разів. На щастя, полум’я мені вдалося погасити”.
На думку свідка могли загорітися від недопалка сухі вінки, якими прикрашають пам’ятник Петефі під час угорських свят. Хоча, звісно, важко повірити у те, що серед ночі хтось буде курити як раз у цьому місці. Також сьогодні працівники охорони ресторану “Золота пава” переглянули записи камер, що цілодобово фіксують події по периметру. Однак на них нічого побачити не вдалося – пам’ятник вночі не освітлюється…
Дивно, що за цілий день з часу інциденту до працівників ресторану, свідків не підходили представники влади або правоохоронці.
Натомість навідалися невідомі люди, які називали себе журналістами, розпитували про подробиці.
Варто зазначити, що пам’ятник Шандору Петефі в Берегові вже неодноразово страждав від рук вандалів. На початку 1990-х бронзовій статуї відломили руку. Зловмисника засудили на п’ять років. Однак суд врахував, що вандал вперше притягається до відповідальності, брав участь у ліквідації наслідків ЧАЕС та розкаявся у вчиненому. Деякі прагнули, аби злочин отримав націоналістичний відтінок.
Однак за словами тодішнього прокурора Берегівського району Івана Івашковича ця версія підтвердження не знайшла. Як з’ясувалося, будучи у стані сп’яніння громадянин Д. намагався пройти у ресторан “Золота пава”, а коли його туди не пустили – зірвав злість на пам’ятнику…
Вдруге пам’ятник постраждав у 2007 році, коли невідомий облив чорною фарбою кілька монументів та пам’ятних дощок у Берегові. Різні культурні та громадські організації вимагали покарати винних. За надання інформації про те, хто міг скоїти злочин, гарантувалася вельми пристойна сума винагороди – 5.000 гривен. Але марно – вандала не виявили.
У 2011 році, в квітні понівечили пам’ятник Ш.Петефі в Ужгороді – відломили шматок шаблі. Ще раніше, уберезні 2009-го, його облили білою фарбою. Всі ці випадки вандалізму засудила громадськість Закарпаття. Але винних до відповідальності так і не було притягнуто.