На Закарпаття також падають метеорити

На території України також є сліди від метеоритних бомбардувань, хоча падіння великих уламків космічних тіл – рідкісне явище.

Про це розповів завідувач відділом малих тіл Сонячної системи астрономічної обсерваторії Київського національного університету, кандидат фізико-математичних наук Валерій Клещонок, коментуючи падіння метеорита у Челябінській області РФ.

“Це не унікальний випадок в історії людства, такі події відбувалися неодноразово в різних місцях нашої планети, згадаємо, зокрема тунгуський метеорит, коли були пошкоджені сотні квадратних кілометрів земної поверхні, і єдине, що врятувало від катастрофи з численними жертвами – він упав у тайзі”.

“На всіх тілах Сонячної системи є сліди від метеоритних бомбардувань. На території України також залишилися пам’ятки від “кам’яних гостей” з космосу. Є така пам’ятка неподалік від Вінниці, яка має назву Іллінецька астроблема, – після падіння метеорита, що трапилося, очевидно, кілька мільйонів років тому, утворився гігантський кратер діаметром у 5 км. У Закарпатській області поблизу села Тур’ї Ремети в 2001 році впав великий метеорит, який отримав однойменну назву з населеним пунктом, але великих уламків на землю не потрапило”, – зазначив учений.

“Це було природне явище – результат потрапляння в земну атмосферу великого небесного тіла – метеорита, що вибухнув в атмосфері і розпався на велику кількість уламків, які й спричинили руйнування. Падіння великого метеорита – подія рідкісна і непередбачувана. Передбачити час і місце падіння неможливо”, – додав він.

“На поверхні Землі є багато шрамів від падіння метеоритів, були й такі, які спричинили катастрофічні зміни клімату, вважається навіть, що вимирання динозаврів пов’язане з падінням великого метеорита. Падіння великих уламків космічних тіл – більш рідкісне явище, але, як показують астрономічні дослідження, час від часу наша планета зближується з будь-яким із них”, – повідомив учений.

За його словами, міжнародне астрономічне співтовариство стежить за переміщенням астероїда Апофіс, який потенційно загрожує Землі, і готується до того, щоб, у разі, коли така загроза стане реальною, уникнути катастрофічних наслідків. З цією метою розробляються спеціальні технічні проекти.

Україна намагається включитися у міжнародні програми спостереження за космічними тілами, однак про масштабні проекти дослідження, коли автоматично працюють телескопи, – в цьому ми не можемо змагатися, – зазначив Клещонок.

Вранці у п’ятницю, 15 лютого, у Челябінській області було зафіксовано падіння уламків метеорита. В результаті вибуху космічного тіла постраждали більше 500 людей, вибухова хвиля повибивала скло в будинках і пошкодила автомобілі.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *