На Закарпатті збирають кров для порятунку онкохворих дітей

донориНа Закарпатті збирають кров для порятунку онкохворих дітей
З 15 вересня до 15 листопада на території західних областей України, включаючи Житомирську та Вінницьку, триває акція “Врятуй дитині життя”, мета якої — збір запасів крові для онкохворих дітей. Їм катастрофічно бракує донорської крові, адже кожна дитина, що проходить курс хіміотерапії, постійно потребує переливання крові та її компонентів. Закликають осіб віком 18-45 років стати донором. «Благаємо, відгукніться! Кров – це те, що є у кожного. Те, чого не купиш за гроші. І те, що кожен може віддати заради порятунку дитячого життя», – повідомили організатори під час перс-конференції в Ужгородському прес-клубі. 
Інна Пекар, МСПО «Карпатська Січ», координатор акції розповіла: «Наша організація «Карпатська Січ» проводить роботу в таких напрямках як патріотизм, спорт, культурно-просвітницька діяльність, благодійність, проведення лекцій, конференцій, тренінгів, екологічні акції, проведення таборів та вишколів, ініційований захід – Благочинна пожертва патріотичних книг бібліотекам Закарпаття. Також з січня у нас стартував проект “Донори Ужгорода”, метою якого є збір крові для людей, які потребують донорської крові – ті, хто потрапили в аварію, жінки при кесаревому розтині, хворі діти, ті, хто потребують пересадки органів та інші. Ми неодноразово проводили акції по здачі донорської крові та її компонентів, а також агітаційну роздалу листівок з закликами краян до донорства.
З 15 вересня у нас стартувала акція “Врятуй дитині життя”, участь у якій беруть всі західні області України, включаючи Вінницьку та Житомирську. Метою цієї акції – є збір крові для онкохворих дітей, які перебувають в обласній дитячій лікарні в  гематологічному відділенні. Діти проходять курс хіміотерапії, і після кожного сеансу їм потрібне переливання крові. Кров це те – що є у кожного. Дуже шкода та прикро за тих дітей, які захворіли на цю недугу. Нещодавно ми відвідали Мукачівське гематологічне відділення, і побачивши цих дітей, вік яких починаючи з 5-6 років і вище, дітей, які ще майже нічого не бачили у цьому житті, дуже шкода стало, що у нас на Закарпатті так мало небайдужих людей, які могли б допомогти цим діткам. Звісно, кожен думає що це не його проблеми,що хтось інший допоможе цим дітям, але це не правильно. Адже люди починають про це думати, лише тоді, коли біда приходить у їх дім. Задумайтеся, як болісно бачити своїх близьких людей у подібному стані. А матері цих хворих дітей спостерігають ці муки дітей, а що може бути гірше для матері? В такій ситуації може опинитися кожен з нас. Хворобу, на жаль, передбачити не можна. Тому, ми щиро просимо всіх мешканців Закарпаття не залишатися байдужими, бо кожен з нас може подарувати ще одну посмішку, ще один День народження для дитини. Стати героєм просто! »
Володимир Фленько, заступник міського голови Ужгорода зауважив: «Це, безумовно, потрібна і важлива акція сьогодні. Мені доводилося знайомитися з онкохворими дітьми, при цьому просто серце щемить. Думаю, що молодь міста докладе максимум зусиль, щоб підтримати цю акцію і віддати частинку своєї крові для тих, хто її потребує».
Марія Фантич, завідувач донорського відділу Закарпатської обласної станції переливання крові зазначила: «Я приємно вражена, що молодь долучається до проблеми донорства. Хочеться, щоб це була не короткострокова акція, а проводилась протягом року. Донором може бути людина від 18 до 45 років без протипоказань (за відсутності хвороб). Якби раз на рік кожна здорова людина здала мінімальну порцію крові, то це б вирішило усі проблеми і забезпечило б потребу наших лікувальних закладів. Таким вчинком можна не просто допомогти, а навіть врятувати життя іншим».
Ірина Сікора, обласний позаштатний дитячий гематолог розповіла, що діти з онкогематологічними захворюваннями отримують дуже важке і тривале лікування, інтенсивну поліхіміотерапію і протягом лікування постійно потребують переливання крові. «Донори нам потрібні постійно, – каже І. Сікора. – Тому закликаю тих, хто готовий здати кров, залишати свої координати, щоб при потребі у певній групі крові до них могли звернутися лікарі чи батьки хворих дітей».
Інна Пекар додала: «Що може бути кращим, ніж усвідомлення, що ви продовжили комусь життя. Ми прагнемо, щоб про це дізналися якомога більше людей. У соцмережах створено відповідні спільноти «Донори Ужгорода», містом розклеєно інформаційні плакати. Ми, активна молодь, яка хоче жити краще та мати надію в майбутньому на свідоме суспільство та щиросердечність народу, започатковуємо традицію регулярної здачі крові та закликаємо всіх небайдужих, громадські організацї, тих хто знає ціну доброти й милосердя долучатися до наших акцій.
Бажаючі стати донором повинні зателефонувати координаторам акції за номером 095 87 40 778, та обов’язково зареєструватися, щоб ми мали зв’язок з донором, бо біда може статись в любу хвилину, а не буде донора, то не буде і крові, а так ми будемо мати змогу завжди зв’язатись з донором для допомоги краянам та на завершенні акції підбити підсумок та звірити літраж зданої та отриманої крові, і мати на майбутнє орієнтир, який треба завжди буде покращувати . А при здачі кров слід зазначити, для кого саме вона – для онкохворих дітей гематологічного відділення м. Мукачева.»
В обласній станції переливання крові щодня здають кров 10-15 осіб. Однак цього надто мало, – каже завідувач донорського відділу станції. Крім того, часто буває потреба у певній групі крові, а приходять донори з іншими групами.  За словами спеціаліста область потребує 17 тис.донорів.
Щодо відділення, для якого збирають кров, то у ньому є 15 гематологічних ліжок і 10 онкологічних. І усі вони, на жаль, заповнені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.