На Закарпатті “засвітилися” російські тоталітарні секти

секта„Хочеш мати гроші – іди у бізнес, хочеш бути заможним і впливовим – стань політиком, а хочеш буди дуже багатим і відомим – створи власну релігію”.
Наведена так звана аксіома не завжди спрацьовує, тобто може давати збої і тим більше завдавати значної шкоди суспільству з не передбачуваними наслідками.
Так, релігійний культ „Православна Церква Божої Матері” носить ознаки тоталітарно-деструктивної секти, оскільки адепти постійно знаходяться під впливом їх духовних авторитетів. На території РФ та України ПЦБМ може діяти під назвами: „Фонд нової Святої Русі”, „Церква Божої Матері Преображаючої”, „Російська Вселенська Маріанська Церква”, „Православна Церква Божої Матері Державної”, „Богородичний Центр” – все це ускладнює ідентифікацію даного культу. Найбільш численні духовні центри громади знаходяться в РФ (м.Москва, м.Санкт-Петербург, м.Краснодар, м.Улан-Уде, м.Саратов, м.Іркутськ) і координуються громадянином РФ, архієпископом Іоаном Береславським, який підтримує ідею створення теократичної держави на зразок колишньої Російської імперії в межах до І світової війни. Окремі догми віровчення пропагують відмову від родини, шлюбу, виховання дітей, навчання, громадської корисної праці, прийняття участі у виборчому процесі, тощо.
Іоан Береславський (Янкельман Веніамін Якович) 1946 року народження, уродженець м.Чита. Протягом 1971 по 1990 р.р. у м.Москва він лікувався у психоневрологічному диспансері (захворювання – параноїдальна шизофренія, друга група інвалідності). За твердженням Іоана Береславського, у 1984 році в Смоленську перед іконою Божої Матері „Одигітрія” йому було видіння, яке він розтлумачив як явлення Божої Матері. Після цього він вирішив, що являється пророком, зібрав навколо себе сподвижників і став працювати над „Богородичним Заповітом”, майже щоденно фіксуючи свої откровення.
Вже декілька років, як Іоан Береславський знаходиться у еміграції у Іспанії по причині переслідування його з боку правоохоронних органів РФ за діяльність на шкоду державній безпеці. Там він продовжує працювати над новими т.зв. ”откровеннями”. У своїх духовних працях синтезує всі релігії світу, в т.ч. опирається на кабалістику, астрологію, нумерологію, уфологію, мотивуючи, що саме це було в основі раннього християнства, яке протиставляє традиційному – православ’ю, католицизму чи протестантству, тобто ставить під сумнів їх догматику.
Роботи Береславського відомі під загальною назвою „Белое Евангелие”. Ці записи складають таке враження, що їх написав божевільний автор.
У книзі Береславского „Родовой поток” стверджується, що для спасіння необхідно повне самовідречення, і бездоганне підкорення „святим отцям”.
Характерною ознакою БЦ є релігійне сприйняття світу через проблеми сексуальності. Береславський стверджує, що чоловік може стати вільним, тільки звільнившись від культу жінки (матері), який тримається на генітальному рівні. Саме лайливе слово у БЦ – „мать”, а найбільш – „мама”. Жінки у секті знаходяться на положенні людей другого сорту тому, що ототожнюються з родовими упирями, дияволицями, блудницями вавілонськими. Звідси випливає, що зречення від сім’ї і матері є однією з необхідною вимогою вчення „богородичників”.
З розповідей колишніх адептів, всередині БЦ відбуваються страшні наруги над членами секти: вони задавлені непосильною фізичною роботою, їх б’ють, гвалтують, обмежують у їжі (тваринна їжа повністю виключена з раціону), сон не більше 2-3 години на добу, участь вахтовим методом у безперервній молитві. У наслідок цього (білкове голодування, відсутність сну, фізична праця) у членів секти з’являються галюцинації, тобто, т.зв. откровення і видіння. Разом з тим, ці правила не розповсюджуються на вище керівництво секти.
Релігієзнавцями визнається, що БЦ є структурою закритого типу. Крім того, ця організація підпадає під ознаки тоталітарно-деструктивного культу, діяльність якого має антигромадянську спрямованість, проповідується створення монархістської держави та за своєю ідеологією та релігійними засадами має схожість із т.зв. “Білим Братством” і може становити загрозу для здоров’я громадян. На членів секти виявляється жорсткий психологічний вплив, в результаті якого особистість деградує і втрачає здатність до самостійного мислення і вчинків. За статутом секти, її члени не повинні мати стосунки зі своєю сім’єю, що в свою чергу призводить до розпаду родин.
Вочевидь, громадянам потрібно бути більш пильними та розбірливими у пошуках т.зв. „духовної благодаті”, адже сектантські осередки у боротьбі за електорат та право зайняти простір у духовній сфері нашого життя призвичаїлися, тобто „інтегрувалися” до потреб та вимог сучасності, часто змінюючи назви своїх організацій, у вигідному для них плані, маскуючись під ту чи іншу (традиційну, відому) конфесію і тому ідентифікувати їх приналежність можливо лише по духовних ієрархах, окультній практиці, використовуваній літературі.
Р.S. Пам’ятайте, що характерною ознакою всіх тоталітарно-деструктивних культів є необмежена влада духовних лідерів чи організації над адептами, відтак без активного громадянського опору псевдо-релігійним організаціям, діяльність яких неодмінно принесе свої гіркі „плоди”, як на прикладі тієї ж секти – вбивці „Білого Братства”. На території Закарпаття сектанти вже помічені в Ужгороді та у Мукачеві.

Газета “Наша справа”


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

4 Comments

  1. У Мукачеві пані Ольга (так вона представилася) минулого літа організовувала зустріч адептів у “Зірці” з духовенством ПЦБМ. Продавали книжки того самого Береславського, агітували новичків входити у нову мукачівську групу.

  2. Яку російську імперію, якого царя нах? Се хворі маразматіки, роблять суєту межи людьми. Церковну інквізицію на них натравити, і предати анафемі! Ни моралі, ни совісти ниє!

  3. Дякую за лікбез! Ця секта точно є соціальним злом, яке має відсіятися, як полова від жита!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.