На Закарпатті працювала наукова експедиція з дослідження лісів

На Закарпатті працювала наукова експедиція з дослідження лісів

Цими днями на території державних лісогосподарських підприємств, підпорядкованих Закарпатському обласному управління лісового та мисливського господарства працювала наукова експедиція.

Основна мета – проведення досліджень на хвороби лісу.

В складі науковців: канд. с.-г. наук Володимир Крамарець та канд. біологічних наук Ірина Мацях з ННІ лісового та садово-паркового господарства Національного лісотехнічного університету України (м. Львів); Ivan Milenković та Dr. Tamara Corcobado Sanchez з дослідницького центру фітофтори Університету Менделя (м. Брно, Чехія) http://www.phytophthora.org/.

В організації роботи експедиції значну допомогу надали спеціалісти з Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист». Учасники експедиції відзначають активне сприяння їх роботі з боку працівників державних підприємств «Свалявське ЛГ», «Мукачівське ЛГ», «Берегівське ЛГ», «Виноградівське ЛГ».

У ході обстеження насаджень відібрано зразки для визначення видового складу патогенів з роду Phytophthora. Види цього роду призводять до масових пошкоджень лісів на різних континентах. На території України достовірна інформація про поширення цих патогенів та їх вплив на стан насаджень на даний час відсутня. Залучення сучасних методів досліджень (зокрема генетичних) дасть змогу виявити загрози лісостанам та розробити методи з покращення біологічної стійкості лісів, повідомили у прес-службі ЗОУЛМГ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *